Download putty ssh for windows Cute FTP Pro download putty

logo-sm
En Güzel Videolar Bu Sitede : videosofturkey.com

tonban
Bu alana reklam verebilirsiniz
(Aylık 50 YTL)
Türkiye Yaşam Sayfaları
Yurtlar ... Öğrenci Yerleştirme Kurumları ...
YURTLAR_BANNER

 

Türkiye çok genç bir nüfusa sahip bir ülkedir. Her yıl milyonlarca gencimiz orta öğrenimini bitirip üniversite kapılarına gelmektedir. Bu kadar geniş bir coğrafyada ancak puanlarının yeterli olduğu fakülte ve bölümlere girme hakkı elde edebilen yüz binlerce gencimiz yaşadıkları şehirden uzakta eğitimlerine devam etmek dolayısıyla kendileri için yabancı bir şehirde yaşamak zorunda kalmaktadırlar.

Bunlardan bazıları da devlet veya özel kuruluşlar tarafından hizmete sunulmuş olan yurtlarda ikamet etmektedirler. Eskiden yurtta kalma daha cazipken günümüzde bunların ücretlerinin oldukça yükselmiş olmasından dolayı, birkaç arkadaşın bir araya gelip bir ev kiralamaları gençler için maddi açıdan çok daha elverişli hale gelmiş bulunmaktadır.

Bu sayfada Türkiye’de yurtlar ile ilgili; Bunların adları, adresleri, ücretleri ve genel olarak yönetmelikler vs gibi birçok faydalı bilgiye ulaşabileceksiniz.

Bu arada birlikte ev kiralayarak yaşamayı tercih edenler için de yine aşağıda bazı linkler veriyoruz.

Bookmark and Share


 
Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinin yurt,burs,öğrenim kredisi ve katkı kredisi başvuruları; Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra internet aracılığıyla www.osym.gov.tr adresinden yapılmaktadır.
     
Başvuru sırasında; “Burs, öğrenim kredisi ve katkı kredisi ile yurt istiyor musunuz?” bölümlerinin boş bırakılması halinde başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.      
     
Değerlendirme sonuçları; internet adresi www.kyk.gov.tr hem de www.osym.gov.tr adresinden duyurulmaktadır. Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilere yurdun adı, yerleştirilmediyse yedek sırası bildirilmektedir.      
     
Ara sınıf öğrencileri ile yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek öğrencilerinin yurtlara başvuruları YURTKUR'un www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılmaktadır.

ÖZEL YURTLAR : Özel yurtlarında kendine göre farklı kuralları olmakla beraber genel kurallar aşağıdaki gibidir:

Yurt yönetimi tarafından yapılan her türlü tebligata uymak / Yurdun huzurunu ve düzeninin bozacak hareketlerden kaçınmak / Yurt bünyesinde kılık ve kıyafetlere dikkat etmek, örgü kurallarına uymak / Yurt içinde ortak kullanılan ve öğrenciye zimmet edilen eşyaya ve cihazlara zarar vermemek / Genel ahlaka aykırı resim ve afişleri yurda asmamak / Yurt izni olmadan toplantı düzenlememek, gösteri yapmamak / Yurt yönetiminin belirlediği yerler dışında konuk kabul etmemek / Her türlü kesici, vurucu aleti yurda sokmamak / Yurt binası içinde alkollü içecek ve uyuşturucu madde bulundurmamak, kullanmamak /   Yurtta hayvan beslememek / Yurt personelinin görevini engelleyici, güçleştirici hareketlerden kaçınmak / Yurt kimlik kartının sorulması halinde görevlilere göstermek / Yurt  yönetimi tarafından belirlenen  öğrencilerle ilgili bağlayıcı kurallara aynen uymak.

BAŞVURU KABUL TARİHLERİ VE SÜRELER - BELGELER - ÖĞRENİM KREDİSİ

free download PuTTY Başvuruların kabul edileceği tarihler ve süreler her yıl Genel Müdürlükçe tespit edilir. Genellikle bu başvurular aşağıdaki dönemlerde yapılır;
  • ara sınıflar için Temmuz ayı,
  • Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yüksek öğretim programına girecek öğrenciler için ise Eylül ayı
  • Artık yıl öğrencileri ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince tespit edilen sürede başvurarak, ancak bir öğretim yılı yurtta barındırılmaktadırlar.

Bu başvuruların değerlendirme işlemi Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince, bölge müdürlüğü bulunmayan illerde ise yurt müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlar tarafından yapılmaktadır.
   
Windows Putty DownloadBelirlenen sürede başvuruda bulunmayanların başvuruları Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince, diğer illerde ise yurt müdürlüklerince kabul edilerek yurtta boş yer olması halinde yerleştirme işlemi yapılmaktadır.

Yurtta barınmakta iken tatil (Temmuz-Ağustos-Eylül ) aylarına ait yurt ücretlerini zamanında ödememeleri nedeniyle öğretim yılı sonunda kayıtları silinen öğrenciler, müteakip öğretim yılında yurtta tekrar barınmak istedikleri takdirde ara sınıf başvuruları için belirlenen tarih ve sürede http://www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından başvuruda bulunabileceklerdir.

ÖZEL ÖĞRENCİ YURT YÖNETMELİĞİ

Amaç
/ Madde 1 — Bu Yönetmeliğin amacı, orta öğretim ve yüksek öğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilere hizmet veren özel öğrenci yurtlarının tabi olacakları esaslar, iş ve işlemler ile denetim esaslarını düzenlemektir.

Kapsam / Madde 2 — Bu Yönetmelik, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu gerçek kişiler ile özel hukuk tüzel kişilerine ait yurtların açılması, devri, nakli ve kapatılması, açılma izninin verilmesinde dikkate alınacak esaslar ile bunların yönetilmesi, işletilmesi, denetlenmesi ve öğrenci disiplin işlerine ilişkin hükümleri kapsar. Bu Yönetmelik hükümleri, kamu kurum ve kuruluşlarına ait yurtlar hakkında uygulanmaz. DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

YURT KAYIT BELGELERİ
: Genel Yurtlara kesin kayıt sırasında başvurunuzdaki beyanlarınızın dışında şu belgeler istenecektir :

Öğrenci Durum Belgesi / Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi / İkametgah Belgesi / 12 adet son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf (kız öğrencilerin güneş gözlüksüz, düzgün kıyafetli, başı açık erkek öğrencilerin ise sakalsız ve güneş gözlüksüz adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır / Savcılık Belgesi veya Adli Sicil Raporu / 18 yaşını doldurmamış olanlar için Veli İzin Belgesi


NOT: Yurda kesin kayıt yaptıran öğrencilerden ”Toplu yerde yaşamaya engel bir durumu olmadığını belirtir Dispanser Raporu istenmemektedir.

ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR  ve NASIL ALINIR? Yüksek Öğrenimi kazandınız. Fakat maddi durumunuz öğreniminiz zorluyor. O halde Öğrenim kredisi  almanız için Kredi ve Yurtlar Kurumu’na başvurmanız gerekecektir. Yurt içinde yüksek öğrenim gören öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amacıyla Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen borç paradır.

ÖĞRENİM KREDİSİ
: Öğrenim kredisi borcu, normal öğrenim süresince verilen miktarlara Devlet İstatistik Enstitüsü toptan eşya fiyat endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir

MÜRACAT:
1. Birinci sınıf Üniversite Öğrencileri ÖSYM tercih formunun arka yüzünde bulunan öğrenim kredisi almak istiyorum kısmını işaretlemesi gerekmektedir. / 2. Ara sınıflarda okuyan Üniversite öğrencilerinin ise 23 Temmuz 3 Ağustos tarihleri arasında Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurt müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. / 3.Yüksek Lisans,Doktora,Öğrencilerinin müracaatları 1- 10 Ekim tarihleri arasındadır.

GERİ ÖDEMESİ
: Kredi alınan sürenin yarısı kadar süreden sonra 2 yılda geri ödenir.
YURT ADRESLERİ VE YURT FİYATLARI

TÜRKİYE'DEKİ BAZI YURTLARIN ADI VE İNTERNET ADRESLERİ

İSTANBUL => SADIK KENAN Y.Ö. ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / IRMAK KIZ YURDU / SULTANBEYLİ BAHÇELİEVLER KIZ YURDU / ÖZEL KADIKÖY YAŞAM Y.Ö. KIZ ÖĞR. YURDU / SABİHA HANIM 3 YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞR. YURDU  / BAKIRKÖY KIZ YURDU / GÜNGÖREN ÖĞRENCİ YURDU

ANKARA => ALGIN KIZ ÖĞRENCİ YURDU / GELENGÜL KANKARAIZ ÖĞRENCİ YURDU / MÜJDE KIZ ÖĞRENCİ YURDU / ANKARA ATA KIZ ÖĞRENCİ YURDU / AKADEMİ KIZ YURDU

İZMİR =>  
CANSIN ÖĞRENCİ YURDU / ÖZDENİZ KIZ ÖĞRENCİ YURDU / ÖZEL DUTLU SOK. ÖĞRENCİ YURDU

ADAPAZARI =>
SAKARYA 30 AĞUSTOS Y.Ö. ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / EFSUN KIZ ÖĞRENCİ YURDU / AKÇA KIZ ÖĞRENCİ YURDU
DORUK&GÖKHAN ÖĞRENCİ


ESKİŞEHİR => ATA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / ÖRS ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / ÇANAKKALE => ECE KIZ ÖĞRENCİ YURDU / BOLU =>
ÇAĞ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / BURSA => ÖMER TÜRKMEN ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / DENİZLİ => ELİT KIZ ÖĞRENCİ YURDU / ISPARTA => BURAK ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / KAHRAMANMARAŞ => FARUK ARIKAN YÜKSEK ÖĞRENİM YURDU / KONYA =>ÖZEL İDEAL KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİ YURDU / MERSİN => / GAZİ KIZ ÖĞRENCİ YURDU / MERSİN => ÖZÜNLÜ KIZ ÖĞRENCİ YURDU / NİĞDE => MUSTAFA MEMİŞ KIZ ÖĞRENCİ YURDU / SAMSUN =>  SEMİZOĞLU KIZ ÖĞRENCİ YURDU / KARABÜK => KARDELEN YURT / BOLU => DAMLA YURDU / AYDIN => YUVAM YURDU / KÜTAHYA => MELİKE KIZ ÖĞRENCİ YURDU / İZMİT => ŞİRİN ÖĞRENCİ YURDU / SAFRANBOLU => GÜLTEKİN KIZ ÖĞRENCİ YURDU UŞAK => UŞAK KIZ ÖĞRENCİ YURDU /

DEVLET YURTLARI ve ÖZEL YURT FİYATLARI

  
Eğitimine başka kentlerde devam edecek öğrenciler için veliler genellikle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (YURTKUR) yurtlarını tercih etmekteler. Yurtkur Türkiye genelinde  216 yurtta toplam 198.936 yatak kapasitesiyle öğrencilere hizmet vermektedir. Devlet yurtlarında barınan öğrenciler yıllık 684 YTL ödüyor. Öğrencilere, 1 liralık kahvaltı, 1 lira 50 kuruşluk da yemek fişi veriliyor Eğer devlet yurdunda kontenjan yeterli değilse, size aşağıda  özel yurtların ortalama fiyatları verilmektedir.

DEVLET YURTLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL :
"Evim Kız Öğrenci Yurdu"nda tek kişilik oda fiyatı 6.500 YTL. Yurtta öğrencilere 3 öğün yemek, internet ve ulaşım hizmeti veriliyor. / Irmak Kız Öğrenci Yurdu’nun yıllık ücretleri 7.500 ile 10.000 YTL arasında değişiyor. Yurt öğrencileri yemek ve çamaşır yıkamadan yararlanabiliyor. / ANKARA’ daki " Ata Kız Öğrenci Yurdu"nda ücret yıllık, 7.500 ile 9.900 YTL arasında değişiyor. / MANİSA' da’ki "Çağlayan Kız Öğrenci Yurdu"nun yıllık ücreti, 8.000 YTL Sabah ve akşam yemeği dahil. / BURSA' daki "Özel Hilal Kız Öğrenci Yurdu" nun ücreti yıllık 2 bin 250 YTL. / BALIKESİR "Belinay Kız Öğrenci Yurdu"nun ücreti yıllık 5 bin YTL. Öğrenciler yemek, internet ve  ulaşım hizmetinden ücretsiz yararlanıyor. / MUĞLA ’daki "Elif Kız Öğrenci Yurdu"  yıllık ücreti kişilik odalar için, 3.500 YTL. / KIRIKKALE 'deki "Nenehatun Kız Öğrenci Yurdu",  ücreti , yıllık 2.000 ile 2.300 YTL arasında değişmekte / KIRŞEHİR 'deki  "Numan Yılmaz Yurdu" ücreti yıllık 3 kişilik odalar halinde ve 2.500 YTL.    
NOT : BU ÜCRETLER 2008 -2009 FİYATLARIDIR NOView My Stats

DİKKAT : YUKARIDAKİ BİLGİLER YALNIZCA İNTERNET ORTAMINDAN DERLEDİĞİMİZ HUSUSLARDIR. BU BİLGİLERİN KULLANIMINDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK OLAN HERHANGİ VE HER TÜRLÜ MADDİ VEYA MANEVİ ZARARLARDAN ÖTÜRÜ VIDEOSOFTURKEY SITESI' NE RÜCU EDİLEMEZ VEYA HİÇBİR SORUMLULUK VE MESULİYET YÜKLENEMEZ. BU NEDENLE HERHANGİ BİR HAK VEYA TAZMİNAT TALEP EDİLEMEZ