Download putty ssh for windows

logo-sm
En Güzel Videolar Bu Sitede :videosofturkey.com

tonban
BU ALANA REKLAM VEREBILIRSINIZ
(UCRET: 50 TL/ AY)


Türkiye Yaşam Sayfaları
Türkiye'de Kitap Mağazaları .. Kitap Siteleri .. Kitap Okuma ..

Windows Putty Download
TÜRKİYE'DE KİTAP & KÜLTÜRÜ

Kitap okumak insanın görüş açısın genişleten, farklı yönlerde düşünebilmesini sağlayan, karşılık beklemeksizin bilgi birikiminizin üzerine birşeyler katmaya çalışan tek insan uğraştır. Kitaplar ülkemizde her ne kadar hakkettikleri değeri - maddi anlamda değil ilgi anlamında - görmese de, internet çağı onları biraz zorlar gibi olsa da onlar bugüne kadar insanların gönlündeki ve hayatındaki yeri daha uzun yıllar etkisini arttırarak koruyacaklardır. Evet artık bir çok kaynağa internetten çok hızl ulaşabiliyoruz fakat bilgisayar ekranından herhangi bir yayını takip etmek gerçekten zor. Bu yüzden olsa gerek internetten çok daha pahalıya gelse de kitap alışkanlığından vazgeçemiyoruz.Tabi ki kitap okuma alışkanlığına sahip - her ne kadar çevremizde bu insanlar azda olsa - kişilerin çektikleri sıkıntılar da var. Bunların başında özellikle şu sıkıntılı günlerde kitap fiyatları geliyor.


TÜRKİYE'DE KİTAP KÜLTÜRÜ (DEVAMI) .. :Bir diğer sıkıntı ise kendimize uygun kitablar bulamamak. Herşeyi çok hızlı tükettiğimiz gibi ne yazık ki bu sektörde de bu hızımızı muhafaza ediyoruz. Tabi bu hızı muhafaza edenler ülkemizde okuyucular değil, yazarlar. Gündemde patlayan bir konu hakkında yağmur sonrası mantarlar gibi kitaplar dolduruyor rafları. Güzel bir kapak tasarımı ile de bu yayınlar bayağı albenili oluyorlar. Bir çoğumuz konunun medyada çok fazla geçmesinin de etkisiyle bu kitapları satın alıyoruz. Belki ilk bir kaç sayfa akıcı olabiliyor fakat sonrası tam bir işkence. İşte burada size verilen bazı ipuçları ile bu işkenceye maruz kalmayabilirsiniz. Tabi ki iyi bir kitap ve özellikle bize uygun bir kitap seçmek kolay bir iş değil, bunun için kütüphanede veya kitapçıda saatler harcayabilirsiniz. Severek ve sıkılmadan geçireceğiniz okuma saatleri için bu bir kaç saat fazla büyük bir zaman dilimi değil tabi ki.

TÜRKİYE'DE KİTAPEVLERİ & İNTERNETTE KİTAP SİTELERİ

İNKİLAP KİTAPEVİ
REMZİ KİTABEVİ
AKABE KİTABEVİ
AN YAYINCILIK
ARKADAŞ KİTABEVİ
ASYA TIP KİTABEVİ
AYBEY KİTAP BURSA
BİLGİ KİTABEVİ
GENÇLİK KİTABEVİ
GOA YAYINCILIK
HAKİKAT KİTABEVİ
IDEEFIXE KİTABEVİ
IDG BOOKS
İLETİŞİM KİTABEVİ
İMGE KİTABEVİ
INFO GATE

İSTANBUL KİTAP KÜLTÜR MERK.
JUNIOR KİTAP
KABALCI YAYINEVİ
KEBİKEÇ YAYINEVİ
ÖZKAYNAK KÜLTÜR VE SANAT
PAN YAYINCILIK
PANDORA KİTABEVİ
SAHAF.COM
SANAT KİTABEVİ
SEÇKİN KİTABEVİ
SİSTEM KİTABEVİ
TAŞ KİTAPÇILIK YAYINCILIK
TİMAŞ KİTABEVİ
UYSAL KİTABEVİ
VIRTUAL BOOKSTORE
ILETİŞİM KİTABEVİ


academical.org / ada.net.tradakitap.com / aloincil.comaydalga.gen.tr / bengisu.net / biglook.com / dergibi.gen.tr
digilsanatkahvesi.com / ekitap.kolayweb.com / filozof.tripod.com
gelecekgazetesi.com
geocities.com/ sdukitapkulubu
herseynet.com / ideefixe.com
www.infoshop.com.tr

iris.com.tr / iskenderiye.com
istanbul.net.tr/istanbul_kitap.asp
izlenim.com / kardes.com.tr
kitap.ankara.edu.tr / kitap.gen.tr
kitapdergi.cumhuriyet.com.tr
kitapgazetesi.com / kitapnet.com / kitap-net.com / kitappazari.com / kitapstore.com / kitapyurdu.com / kultur.gov.tr / kutsalkitap.org / matbuat.com / mehmetauf.com / milliyet.com.tr/ozel/kitap
mutluyayin.com.tr / pandora.com.tr / pankitap.com / patikalar.net / radikal.com.tr / remzi.com.tr / sahaf.cjb.net / sanalkutuphane.net / sanalmagaza.com/ turkhitcenter.com / turkish-media.com / turkiyeonline.com/kitap
umutsanat.com.tr / yenisayfa.com
yitikulke.com


free download PuTTY

KİTAP FUARLAR I
TUYAP FUARCILIK
İSTANBUL KİTAP FUARI
İZMİR, BURSA FUARLARI
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Beylikdüzü’nde her yıl muhtelif etkinliklerin yapıldığı fuarlar düzenlemektedir. Bu arada yine her yıl bir yazar ONUR YAZARI olarak belirlenmekte ve onunla ilgili paneller söyleşiler yapılmaktadır. İstanbul Kitap Fuarı, yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilmektedir.
DOGRU KİTAP SEÇİMİ

KitaplığInızdaki kitapların hepsini okudunuz tekrar tekrar göz geçirdiniz. Kütüphaneye veya bir kitapçıya gidip kitap almak istiyorsunuz ama hangi kitabı alacağınız konusunda kararsızsınız. İşte aşağıda en uygun kitap seçmek için bazı ipuçları veriliyor;

ÖNCELİKLE AŞAĞIDAKİ SORULARA KENDİNİZE UYGUN CEVAPLAR VERİN

a. NE TÜR KİTAPLARDAN HOŞLANIYORSUNUZ ? => b.HANGİ YAZARLARI EVİYORSUNUZ? Eğer araştırma kitaplarından hoşlanIyorsanız hangi yazarın araştırmaları sizin için ilgi çekici geliyor? Dikkatinizi cezbedecek şansa sahip farklı türler var mı, varsa listesini yapın. => c. ÖZELLİKLE OKUMAYI PLANLADIĞINIZ BİR KİTAP TÜRÜ VAR MI ? => d. OKUMAKTAN ZEVK ALDIĞINIZ VE TAMAMLADIĞINIZ KİTAP SERİLERİ VAR MI ? => e. İLGİ ALANLARINIZ NELERDDİR ? Hobilerinizi ilgi alanlarınızı kütüphanelerde anahtar kelime olarak kullanıp arama yapabilirsiniz, bu size alternatif tercihler bulmada gerçekten yardımcı olacaktır.

EVİNİZİ TEKRAR ARAŞTIRIN.
Çoğu kez okuyacak kitabınız kalmadığını düşündüğünüzde ve gidip kitap aldığınızda evde daha sonra okumak için bıraktığInız bir kitap elinize geliverir. OnlarI ertelememek ve bekleme listesini uzatmamak için öncelikle kitaplığInızı ve arşivinizi gözden
geçirin.

BİRİNDEN SİZE KİTAP ÖNERMESİNİ İSTEYİN
(ortak notkalarınız olan veyabeğenisine güvendiğiniz bir arkadaşınız olabilir veya bir öğretmeniniz vs)

KİTAP TANITIM GAZETELERİ VE DERGİLERİNİ İNCELEYİN

BİR OKUMA KULÜBÜNE ÜYE OLUN

Belirlediğiniz türde KÜTÜPHANEDE ve KİTABEVİNDE yer alan kitapları görmek için BİLGİSAYARDAN veya ARŞİVLERİNDEN faydalanın. Kütüphane görevlisinden size yardımcı olmasını isteyin.

Kitabın ön kapağInI inceleyin, arka kapağIndaki göz atın ve ilk sayfasını okuyun. Eğer KONUSU DİKKATİNİZİ ÇEKİYORSA, size uygun olduğunu düşünüyorsanIz rafa geri koymayIn. Bu işlemi elimizde biraz kitap birikinceye kadar yapınKİTAPLARI ELEME : Şimdi Elinizdeki kitaplardan ilkini alın inceleyin daha sonra diğerini alIn halen birinci kitap size daha cazip geliyorsa ikinci kitabı ayırın üçüncüye geçin. Üçüncü kitap birinciden daha cazip geliyorsa birinciyi ikincinin üstüne koyun. Bunu elinizdeki kitaplar bitinceye kadar sürdürün en son elinizde kalan kitap sizin kitabınız ve üst üste koyduğunuz kitaplarda sırayla onun alternatifleri.

SEÇTİĞİNİZ KİTABIN İLK BÖLÜMÜNÜ OKUYUN.. YaklaşIk 5-10 sayfa. İsterseniz kitap içerisinden değişik bölümlerden toplam 10 sayfada okuyabilirsiniz. Halen seçiminizin doğru olduğunu düşünüyorsanIz yeni kitabınızı güle güle okuyun ..

BU AŞAMALAR SİZİN İÇİN ÇOK UZUNSA ...

1. Daha önce okuduğunuz ve çok beğendiğiniz bir kitabI internet üzerinde kitap satan alışveriş sitelerinden birinde bulun sayfanIn aşağısına doğru inin .. satınalınan benzer kitaplara bakın .. Liste işinize yarayabilir / 2. Kendi okuma listenizi hazırlayın. Zaman içerisinde tanıtıcı yayınlarda gördüğünüz veya biri tarafIndan size tavsiye edilen kitapların listesini tutunuz. / 3. Bu şık bir üniversite öğrencisi için geçerli olmayabilir. YaşInIza uygun kitaplar seçin. Bunu üniversiteliler için seviyenize uygun olarak değiştirebiliriz. / 4. Kütüphaneden ödünç veya kitapçIdan satIn almIş olsanIz da kitaplarInIzI fazla yIpratmadan kullanIn. / 5. Kütüphaneden aldIğInIz kitaplarI zamanInda geri teslim edin ki daha fazla kişi yararlanabilsin. / 6. Kütüphanelerden zamanInda teslim edebileceğiniz kadar kitabı ödünç alın. Bu hem çalışmanızın etkili olmasInI hemde kitapları zamanında vermenizi sağlayacaktır. Aldığınız kitapları taşırken mutlaka çanta veya poşet kullanIn.

UYARI : Sizin için çok eğlenceli olan bir kitap diğer kişiler için eğlenceli olmayabilir. Bu yüzden okuduğunuz kitabı kimlere tavsiye ettiğinize dikkat ediniz. Bunun tam aksi de geçerlidir. Okumak zaman isteyen bir iştir ve özveri gerektirir ama kesinlikle kötü bir şey değildir. Getirileri harcadığınız zamandan her zaman için daha değerlidir.

KAYNAK : TelliDefter.Com


View My Stats