viking motel reklam
Download putty ssh for windows Cute FTP Pro download putty

logo-sm
EN GUZEL VIDEOLAR : VIDEOSOFTURKEY.COM

 
TIN BU ALANA REKLAM VEREBILIRSINIZ UCRET : AYLIK 100 TL
Türkiye Tatil Sayfaları

lstanbul'da Plajlar .. Denize Girilecek Yerler ..
PLAJ-BANNER 
İSTANBUL'DA PLAJLAR

İstanbul'un göbeğinde tatil havası yaşamak için' Tatile çıkamayanlar.. denize girmek için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Dört bir yanı denizlerle çevrili istanbul'un göbeğinde yer alan plajlar, günübirlik tatiliniz için geniş seçenekler sunuyor.

Kısa bir süre öncesine kadar Kilyos, Şile, Adalar vs gibi belirli yerler haricinde kirlilik yüzünden denize girilemeyen istanbul'da Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yoğun arıtma çalşmaları sonucunda, bugün birçok sahil noktasında denize girme şansına sahip istanbul'da yaşayan vatandaşlarımız.

Halkın bütçesine göre ilk düşünebileceği plajlar Belediye plajları :
Daha önce açığı halk plajlarına ilaveten, istanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa yakasında üç plajı daha hizmete sokuyor. Çiroz, Güneş ve Florya plajları güneydeki benzerlerini aratmıyor.

Avrupa yakasında denize girilecek yerler bu üç plajdan ibaret değil. istanbul'a bir saat uzaklıktaki Kilyos, yenilenen Çanta, Selimpaşa, Kumburgaz ve Silivri plajları belediyenin cankurtaran hizmetiyle daha güvenli kumsallar olacak. Karaburun'un 5 kilometrelik plajı da 2007 sezonuna hazırlanıyor.
 
Anadolu yakasında da Caddebostan, Suadiye ve ?Fener Beach Club' var. Kadıköy Belediyesi bu yıl üçü ücretli, dört halk plajı daha yapmayı hedefliyor. Otoyolların yenilenmesiyle yazları 800 bin aracı ağırlar hale gelen Şile'yse sık sık boğulma olaylarıyla gündeme geliyordu. Bu yaz Büyükşehir Belediyesi Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum ve Kumbaba'da 55 cankurtaran çalıştıracak. Her 300 metrede bir cankurtaran kulesi olacak. Şile Belediyesi de dört kaptan, üç bot, yedi ATV motosiklet ve iki ambulansla plajlarda hazır olacak.YÜZMENiN FAYDALARI

Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve yüzme antrenörü Orhan Şener, Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının yüzme bilmediğini, Avrupa ülkelerinde ise yüzmenin ilköğretim okullarında zorunlu ders olarak okutulduğunu söyledi.

Şener, yüzmenin, 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yaygın bir spor dalı olmadığını, bu sporun yaygınlaştırılması için tesis sayısının artırılması gerektiğini belirtti.

Yüzmenin, tüm vücut kaslarının aynı anda çalıştığı az sayıdaki spor dalından biri olduğunu ifade eden Şener, "Çünkü suya girdiğimizde saçımızın telinden tırnağımıza kadar tüm vücudumuz suyla birlikte hareket ediyor. Bu nedenle tüm kas aktif hale geçiyor\" dedi.

Karadaki vücut ağırlığının suya girildiğinde yaklaşık 10 kat hafiflediğini dile getiren Şener, bu özelliği nedeniyle yüzme sporunun rehabilitasyon, çeşitli hastalıkların tedavisi ve stresi gidermesi açısından da bir terapi olarak nitelendirildiğini anlattı.

Yüzmenin, fiziksel görünümü şekillendirdiğini, kan dolaşımını düzenlediğini, bütün vücudu çalıştıran ritmik hareketleriyle kalp-damar sistemini güçlendirdiğini vurgulayan Şener, şunları kaydetti:

Yaz aylarında serinletirken, stresimizi alan ve kaslarımızı güçlendiren yüzme sporu, ergenlik döneminde ise beden gelişimini hızlandırıyor. Bu nedenle ergenlik dönemindeki gençler ve çocukların yüzme sporu yapması daha yararlı sonuçlar vermektedir. 1 saat yüzen kişi, ortalama 500 kalori harcıyor. Su bir dirençtir ve suya karşı kulaç atarak verilen mücadele özellikle çocuklara kas gelişimin yanı sıra özgüveni de kazandırır. Özellikle kara sporlarını yapamayan engelliler, rahatlıkla yüzebiliyor. 4 yaşından itibaren çocuklara yüzme alışkanlığı kazandırılmalıdır. Ülkemizde nüfusun yarıdan fazlası yüzme bilmiyor. Avrupa ülkelerinde ise yüzme, ilköğretim okullarında zorunlu ders olarak okutuluyor. Yüzme dersleri bizde de zorunlu hale getirilmelidir.\" Yüzmenin en iyi havuzda eğitmen eşliğinde öğrenildiğini belirten Şener, denizde küçük bir dalga ve su yutma nedeniyle hissedilen korkunun bazen ömür boyu etkisini sürdürerek kişiyi su sporlarından uzaklaştırdığını anlattı.

ACEMiYSENiZ BiKiNi GiYMEYiN : Yüzme öğrenen kişinin su tutmayan, hafif ve rahat bir mayoyla başlaması gerektiğini dile getiren Şener, şunları kaydetti : "Kadınlar daha rahat olan ve yüzücü mayosu olarak bilinen mayoları, erkeler ise silip şeklindeki mayoları tercih etmelidir. Bikini ise henüz yüzme aşamasında olan ve bütün dikkatini yüzmeye vermesi gereken kişi için kullanışlı değildir. Fazladan bir ağırlık yapan ve kasları yoran paletin kullanılması, kramplara neden olabilir. Burnu kapatan yüzücü gözlükleri zaman zaman, panik halindeki yüzücünün nefes almasını engelleyebilmektedir. Sadece gözü kapatan yüzücü gözlükleri daha sağlıklıdır".YÜZERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Düzenli olarak yapılan egzersizin insan sağlığına olumlu katkıları vardır. Düzenli bir şekilde egzersiz yapanlarda sigara ve alkol içme alışkanlığı ve aşırı şişmanlık oldukça az görülüyor. Gençliğinde ve hamileliğinde spor yapan anne adaylarında, ölü ve erken doğumlar görülmüyor. Uygun bir şekilde yapılan spor tüm yaş gruplarındaki insanlara olumlu katkılar sağlıyor
.
KALP VE BEYİN TIKANIKLIĞI RİSKİ AZALIYOR

Yapılan fiziki aktivite ile, kalp atım volümü artar, kalp atım sayısı azalır. Egzersiz sonucu kaslardaki kan akımı ve mitokondriyal enzimlerin salınımı artar. Fiziksel aktivite yapan bir kas, aktif olmayan bir kasa oranla daha fazla yağ ve daha az glikojen tüketir. Sonuç olarak; kalp ve beyin damarlarının tıkanmasının ana nedeni olan aterosklerozisin artmasına neden olan yüksek yoğunluklu lipoproteinlerde azalma olur.

HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE DE ÖNERİLİYOR

Klinik pratiğinde, egzersiz bazı hastalıkların ve hastalıklara uygulanan tedavilerin değerlendirilmesinde kullanılıyor. Solunum yollarında daralma olan hastanın tedaviye verdiği yanıt yüzme ile değerlendirilebilir. Egzersiz yapanlarda kalp krizi geçirme oranının, egzersiz yapmayanlara oranla yarı yarıya düşük olduğunu kanıtlandı. Çalışmalar egzersizin kalp kasının Oksijen gereksinimini azalttığını, kandaki yağları değiştirdiğini ve böylece kalp krizi geçirme oranını azalttığını gösteriyor. Egzersizin şeker hastalarının tedavisinde de yeri vardır. Fiziksel aktiviteyle, insüline duyarlılık artmakta ve şeker hastasının daha az insülin gereksinimi olmuyor. Özellikle hastalığın başlangıç aşamasında olan şeker hastalarının tedavisinde egzersiz önemli bir yer tutuyor. Egzersizin aşırı şişmanlığın kontrolünde de önemli yeri var. Beden ağırlığının kontrol altında tutulmasında iyi bir diyetin yanı sıra, düzenli egzersiz yapmanın da önemli katkıları oluyor.

YÜZME ÖNCESİ NASIL BESLENMELİ?

Yemeğin üzerinden en az iki saat geçmeden yüzülmemeli. Yemekten sonra yaklaşık bir buçuk saat kan beyin ve kalpten uzaklaşır. Herhangi bir kalp sorunu olanlar için yemek üstüne yüzülmesi tehlikeli olabilmektedir. Bu tehlikeli durumlar kalp sorunu olmayanlarda da görülebiliyor. Yanlız şunu unutmamak gerekir; "yemek" dediğimiz bir lokma birşey demek değildir. Az ve sulu besinler, içecekler alındığında iki saat beklemeye gerek yoktur.Aç karnına yüzmenin hiç bir zararı olmaz. Sabah çalışmalarında başlangıçtan 10-15 dk. önce meyve suları içilebilir

KUM GÖÇMELERİ BİRÇOK İNSANIN HAYATINA MAL OLUYOR

Uzmanlar, halk arasında ?kum göçmesi veya kum kayması' olarak adlandırılan, ayakların altından kumun birden kaybolması olayına, ?rip akıntılarının' neden olduğunu bildirdi.

TATiL iÇiN
VIDEOSOFTURKEY
TATiL SAYFALARINA

BAKIN

BÜTÜN YAZLIK YÖRELER
HAKKINDA BiLGi SAHiBi OLUN EN iYi TATiLi SEÇiN


TATiL SAYFALARI
iÇiN TIKLAYINÖNEMLİ NOT : VideosOfTurkey bu sayfalardaki bilgilerin halıhazırda geçerliliği konusunda herhangi bir garanti vermemekte ve bu hususta herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmemektedir. Bu sayfadaki hususlarla ilgilenen ziyaretçiler gerekli tesisle temasa geçip en güncel bilgileri tesis yetkililerinden alabilirler

website stats

View My Stats
PLAJINIZIN ViDEO FiLMi VARSA BURADA YER ALMASI iÇiN MAIL GÖNDEREBiLiRSiNiZ. UYGUN GÖRÜLENLER YAYINLANACAKTIR


Download PuTTY ssh client


YORUK_ALI_PLAJ1


YORUK_ALI_PLAJ1

Download Putty Installer

DALIA-BEACH2DALIA-BEACH2

GOLDEN-BEACH1

DODO-BEACH
KADIKOY-PLAJ


BURÇ BEACH : Kilyos'ta denize girmeyi düşünüyorsanız eğer bu tesisten başkasını düşünmeyin bile .. Hem bütçeniz çok daha fazla garantide olur.. Hem de kafanız rahat eder :)

Boğaziçi Üniversitesi'nin tesisi olan Burc Beach, istanbul'un kuzey sahilinde Karadeniz'in incisi Gümüşdere'de yer alıyor. Sabah saatlerinden itibaren gününüzün dolu dolu geçmesi için her türlü akitivitenin mevcut olduğu Burc Beach'in 2 km'lik kumsalı bulunuyor. Su sporları ve plaj sporları, ahşap güneşlenme ?deck'leri, şemsiye ve şezlongları, 150 kişilik cafesi, 600 araçlık kapasiteli otoparkı, beach barı, lezzetli plaj ve yaz yemekleri, günbatımında düzenlenen beach partileriyle ile özellikle haftasonları eğlence, spor ve müziğin adreslerinden biri haline geliyor. BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği), her hafta sonu Burc Beach'e Boğaziçi Üniversitesi güney kampüsten servis kaldırıyor. 09:00'da Güney kampüs meydanından kalkan servisler, dönüşte 18:00'de Burc Beach otoparkından kalkıyor. .Adres: Demirciköy, Kilyos
Tel: 0212 287 02 32


YÖRÜKALİ PLAJI VE TESİSLER
İ Marmara Denizinde Büyükada'da bulunan YÖRÜKALİ Turistik Tesislerinde keyifli saatler geçirmek mümkün. Plajın kumsallarında güneşlenebilir, eğitimli cankurtaranlar eşliğinde çocuklarınızla denize girebiliyorsunuz. Burada günlük, haftalık, aylık ve sezonluk olarak kiralayabileceğiniz motel odaları da mevcut. Motel müşterileri için plaj girişi ücretsiz. Odalarda, sıcak su, balkon, uydu yayını, mini bar ve banyo mevcut. Motelin hemen önünde, deniz kenarında gün ışığı veya gün batımı ile beraber yürüyüş yapabileceğiniz ya da bisiklete binebileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Ulaşım ise Bostancı ve Kabataş'tan vapur veya deniz otobüsüyle, Kadıköyden Şehir Hatları Vapuru, Beşiktaş, Avcılar, Eminönü ve Kartal'dan teknelerle. İskelede de sizi ücretsiz motorlar karşılıyor. . TEL +90 216 382 73 41 - 382.73.94

UZUNYA BEACH
1000 araçlık otoparkı, denizi, kafeteryası, restoranı ve çeşitli aktiviteleriyle bir hafta sonu geçirebileceğiniz bir yer. Uzunya Beach plajında, her gün 08:00-20:00 saatleri arasında servis hizmeti verilmektedir
. Tel.:(0212) 204 07 33

NAKi BEY PLAJI : Büyükada'daki bu plaja kentin her bir yanından kalkan vapurlarla ulaşım kolay. iskeleden yürüyerek 10, faytonla ise sadece 2-3 dakika sürüyor.

DALIA BEACH : Zekeriyaköy'ü ve Kilyos'u ardınızda bırakıp Demirciköy yoluna saptıktan az sonra solda Dalia tabelasını görüyorsunuz.
Dalia Beach Clubta yeşil alanlar, bar, restoran, özel güvenlik, otopark mevcut.
  
GOLDEN BEACH CLUB İstanbul'un Karadeniz kıyısında bulunan mekanda konaklama imkanları da mevcut.

DODO iSTANBUL SEA CLUB Tuzla'da hizmet veren Dodo istanbul Sea Club, hem restoranları hem de aktiviteleriyle İstanbullu vatandaşlara hizmet ediyor. Tel: 0216 446 87 37

KAMOS BEACH CLUB : Haftanın yedi günü açık olan tesiste havuz da var. Sabah 08:00'de açılan mekan, gece 02:00'de kapanıyor. Adres: Kınalıada Ayazma Koyu
Tel: 0216 381 69 13

AVRUPA YAKASINDAKI DIGER PLAJLAR:


Florya Plajı: 600 m. boyunca sahil dolgusu ve düzenlemesi, 800 metrelik plaj alanı, 288 adet emanet dolabı, 180 adet kabin, 24 adet duş ve 2 adet çocuk oyun alanı, 250 araçlık açık otopark, 4 adet cankurtarma kulesi, 30 adet WC kabini, 2 adet özürlü tuvaleti, 2 adet tam otomatik prefabrik havuz, 1000 şezlong ve 1000 şemsiye bulunuyor.

Menekşe Plajı (Küçükçekmece Gölü Yanı): 650 m. uzunluğunda sahil bandı, ahşap giyinme-soyunma odaları, duşlar, büfe, WC’ler, 300 araç kapasiteli otopark mevcut.

Güneş Plajı (Güneş Motellerin Arkası): 600 m. uzunluğunda sahil bandı mevcut. Giyinme-soyunma odaları, duşlar, büfe, WC’ler bulunuyor.

Çiroz Plajı (Yeşilköy): Plaj iki bölümden oluşuyor ve iki koy şeklinde. Plaj toplam 660 metre uzunluğunda, 2 adet cankurtaran kulesi, 3 adet seyyar büfe, 80 adet soyunma kabini, 24 adet duş, 20 adet tuvalet kabini, 500 şezlong ve 500 şemsiye, 6 cankurtaran bulunacak.

Durusu Karaburun Plajı: 5 kilometre uzunluğunda sahili bulunuyor.

ANADOLU YAKASINDAKI DIGER PLAJLAR:

Fenerbahçe Plajı: Yıllar sonra tekrar açılan Fenerbahçe Plajı 4 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. Mısır’dan 35 palmiye ağacı, Tekirdağ’dan da 400 metreküp kum getirildi ve plaj düzenlemesi yapıldı. Fenerbahçe Plajı 170'i şezlonglu olmak üzere 400 kişiye aynı anda denizden yararlanma fırsatı tanımaktadır

Kadıköy-Caddebostan Plajları: Burada yaklaşık 950 m. uzunluğunda 3 adet plaj mevcut. Plajlarda 1000 adet şezlong, 1000 adet şemsiye, 40 soyunma kabini, 5 duş alanı, 3 cankurtaran kulesi mevcut.

Beykoz (Küçüksu) Plajı: 200 şezlong ve 170 şemsiye
300 kişiye denize girme ve güneşlenme olanağı sunulmaktadır.

Şile Plajları (Ağlayankaya, Uzunkum, Ayazma, Sofular): İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu plajlarda sadece cankurtaran hizmeti verecek. Bu plajlarda, her 300 metrede bir Cankurtaran Kulesi olacak ve her kulede 2 cankurtaran hizmet verecek. Aynı zamanda her plajda, 1 doktor ve 1 ambulans tıbbi teknisyeninin bulunduğu ambulanslar hazır bulunacak…