Fethiye.. Ölüdeniz

GENEL: Bu güzel beldemiz, Akdeniz'in içinde irili ufaklı adaların serpiştigi Fethiye körfezinde arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır. Kaya mezarları ve kale önünden bir düzlüğe, Karagözler'den denize doğru iner. Ufkunu sövalye adası, Günlükbarı ve karsılarındakı daglar olusturmaktadır.

Türkiye'nin dünyada en çok bilinen turistik yerlerinden olan ve Ölüdeniz adıyla anılan yurdumuzun bu cennet köşesi açık deniz dalgalarından korunmalıdır.. Çarşaf gibi dümdüz bir denize sahip olmasının nedeni de budur..

Tanrinin Dünyaya Bagisladigi Cennet olarak nitelendirilen Ölüdeniz, 3 km'lik bir kumsala sahip bulunmaktadir. Ölüdeniz'de, açik ve koyu mavinin, açik ve koyu yesil ile iç içe girdigi bir renk armonisi içinde yüzmenin doyumsuz mutlulugu tadilabilir. Yilin on ayi ilik ve durgun suyu ile dogal lagün görünümündeki Ölüdeniz; yerli ve yabanci turistler tarafindan en çok tercih edilen yerlerden birisidir.

''Aydinlıklar Ülkesi'nin el degmemis bakiresi'' Fethiye, Akdeniz'in içinde irili ufaklı adaların serpiştigi Fethiye körfezinde arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır. Kaya mezarları ve kale önünden bir düzlüğe, Karagözler'den denize doğru iner. Ufkunu sövalye adası, Günlükbarı ve karsılarındakı daglar olusturmaktadır. Fethiye, Persler, Likyalılar, Karyalılar, Romalılara ait eserleri ile tanınmıstır. Kültürel zenginligi, dogal güzellikleri ve cografyası ile önemli turizm merkezlerimizdendir. Likya-Karya sınırında bir kıyı kenti olan bugünkü Fethiye'nin Antik Çaglardaki adı Telmessosdur. Kurulusuna iliskin kesin bir bilgiden yoksun oldugumuz kentin bilinen en eski yazılı belgelere göre M.Ö. V. yüzyıldan beri var oldugu söylenebilir.

OLUDENIZ
ÖLÜDENİZ

DİĞER TATIL YERLERİ İÇİN TIKLAYIN
BODRUMMARMARISBOZCAADASAROS BÜYÜKADA DİĞER

RESİM GALERİSİ


 

 

ÖNEMLİ TELEFONLAR (0252)
Kaymakamlık 614 10 01
Fethiye Belediye 614 10 20
Ölüdeniz Belediyesi 616 60 86
Göcek Belediyesi 645 10 30
Emniyet Müdürlüğü 614 42 59
Turizm Danışma Müdürlüğü
+90 (252) 614 15 27
FETAV (Fethiye Tanıtım Vakfı)
+90 (252) 612 33 66

Sahil Güvenlik 614 84 60
Devlet Hastanesi 614 40 17
SSK Hastanesi 614 12 26
Esnaf Hastanesi 612 64 00
Müze Müdürlüğü 614 11 50
PTT 614 12 12
Jandarma 614 10 05
DALAMAN HAVA LİMANI
792 53 95 - 444 08 49Fethiye bir taraftan olağanüstü güzelliklere sahip doğa ve deniz varlıkları ile diğer yandan da arkeleolojik açıdan büyük önem taşıyan yerleri ile ideal bir turizm beldesidir. İlçe merkezinde yaşayanların sayısı 65.000 kişi civarındadır.Yaz sezonunda nüfusu 150.000 ila 200.000 bin kişi arasında değişen fethiye`de 12 belediye teşkilatı ve 84 köy bulunmaktadır.

Bünyesinde 16 Banka şubesi,altı büyük mağaza,13 mahalli gazete,4 radyo kanalı,3 mahalli televizyon ve 3550 civarında işyeri bulunan fethiye,bir yandan hızla gelişirken,bir yandanda bakirliğini ve kendine has kültürünü koruma mücadelesi vermektedir.

Bu eşsiz belde Turistik işletme belgesine sahip kırkbinin üzerinde yatak kapasitesi ve 1000 cıvarında konaklama tesisi ile turizmin hizmetinde olup 167 km gibiönemli bir kıyı şeridine sahiptir. İlçe sınırları içerisinde çoğunluğu denize dik olarak inen 180 civarında koy ve körfez mevcuttur.Tertemiz denizi ve birbirinden güzel koyları ile adına Koylar Cenneti de diyebileceğimiz Fethiye turizm`in yükselen ışığı olmaya devam edicektir.

İKLİM :Yörede, sıcak ve kurak yazları, ılık ve yagışlı kışları ile Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yaz aylarında 30 derece civarında olan sıcaklık, kışın genellikle 10 derecenin üzerindedir. Deniz suyu sıcaklıgı hiçbir mevsimde 16 derecenin altına düsmez.

GEZİLECEK / GÖRÜLECEK YERLER :

ANTIK KENTLER => GEMİLER ADASI : Ölüdeniz ya da Gemiler Koyu'ndan teknelerle ulasilan ada üzerinde M.S. 5 -11. yy.lar arasi yapilmis Bizans dönemine ait kilise, sapel sivil yapi kalintilari bulunmaktadir. Hiristiyanligin ilk yayilma merkezlerinden biri olmasi nedeni ile önem tasimaktadir. St. Nicolas olarak da bilinen ada, Mavi Tur teknelerinin ugrak yeridir. / ARAXA : Fethiye'ye 40 km. uzaklikta Antik Xanthos Çayinin çiktigi yerde kurulmustur. Bu olagan üstü su kaynagi mitolojik öykülere konu olmustur. Bugün Ören Köyü sinirlari içerisinde kalan kentten günümüze sur kalintilari, hamam ve Bizans dönemine ait su yolu kalmistir. / Tlos : Fethiye'ye 45 km. uzakliktadir. Likya Federe Birliginin 6 büyük kentinden biri ve birligin ''spor merkezi'' dir. Uçan kanatli ati Pegasus ile ünlenen Mitolojik kahraman Bellaforonte'nin yasadigi kent olarak bilinir. Likya bölgesindeki en eski kent oldugu ve kurulusunun I.Ö. 2000'lerden önceye dayandigi arkeoloji kazilari ile tespit edilmistir. Kent akropolünün dogal kayasi üzerinde olusturulan mezarligi, Likya'nin en güzel ev tipi mezarlari ile süslenmistir. Nekropoldeki I.Ö. yy.a tarihlenen kral tipi mezarin ise Bellaforonte'ye adandigi bilinir. / LETOON : Fethiye'ye 55 km. uzaklikta, Likya Federe Birliginin dinsel merkezidir. Tanriça Leto,Tanriça Artemis ve Tanriça Apollon'a adanmis 3 tapinagi ile ünlüdür. Arkeoloji kazilari 1962 yilindan bu yana sürdürülen Letoon'da bölgenin erken Hiristiyanlik dönemine iliskin kiliseleri de ortaya çikartilmistir. / PINARA : Akdag'in eteklerinde Fethiye'ye 55 km uzakliktadir. Likya'nin en büyük kentlerinden biridir. Bölgedeki ilk güzellik yarismasinin yapildigi kent olarak bilinir ve tanriça Afrodit'e adanan ilginç mimari özellikteki tapinagi ile önem kazanmistir. Yüzlerce ''güvercin yuvasi'' biçiminde hazirlanmis halk tipi mezarlari Nekropolis'ini benzersiz kilar. / CADIANDA : Fethiye'den 25 km. uzakliktaki Üzümlü sinirlarindadir. Likya Federe Birligine en son katilan kent olarak bilinir. Ilginç fizik yapisi içinde kurulan kent dogal nedenlerle oldukça yipranmistir. Fethiye Müzesince gerçeklestirilen kazilar sonrasi ortaya çikan Tiyatrosu, Agorasi,Stadyum-Hamam kompleksi ve anit mezarlari ile son yillarda bölgenin ilgi odagi haline gelmistir. 

KAYAKÖY :
 Kurulusu kesin olarak bilinmeyen ve depremler sonucu birkaç ev tipi mezari disinda bütünüyle yok olan antik Karmillassos'un üzerinde 14. yy. dan baslayarak kurulmus bir Rum yerlesimidir. Eski adi Levissi'dir Yasami boyunca çevresindeki bes Türk köyünün halki ile bütünlesen ve dostluk, kardeslik, baris kavramlari üzerinde insanlik dersleri veren Kaya köy bölgemizin gurur kaynaklarindan biridir. 1922 yilinda Türk ve Yunan hükümetleri arasinda imzalanan bir ''nüfus degisimi'' anlasmasi uyarinca, Kaya köyün Rum ahalisi ile Bati Trakya'da yasayan Türk ahali karsilikli olarak yer degistirmistir. / Telmessos Antik Tiyatrosu : Antik kaynaklar Telmessos'da büyük bir tiyatronun oldugundan bahsetmekteydi. 1993 yilinda Fethiye Müze Müdürlügü baskanliginda yapilan sondaj kazilarinda erozyonla dolmus olan 3-4 metrelik toprak tabakasi altinda tiyatronun oturma siralari bulunmustur. 1995 yilina kadar sürdürülen çalismalar sonucu tiyatrodan kalabilen tüm kalintilar bugün gün isigina çikartilmistir. Erken Roma döneminde insa edilen, M.S. 2.yüzyilda onarim geçiren tiyatronun 5000 kisi kapasiteli oldugu ve Bizans döneminde arena olarak kullanildigi anlasilmaktadir. Simdiki haliyle 1500 kisinin kullanimina cevap veren Telmessos Tiyatrosu'nun onarimi için röleve projesi tamamlanmistir.

MÜZELER Fethiye Müzesi : 1960’li yillarda depo müze olarak kurulan Fethiye Müzesi 1987 yilinda yeni binasinin insa edilmesiyle teshir–tanzim yapilarak ziyarete açilmistir. Arkeolojik Eserler Salonu ve Etnografik Eserler Salonu olmak üzere iki teshir salonu vardir.Arkeoloji bölümünde seramik eserler, heykeller yer almaktadir. Bunlarin içinde Likçenin çözümünde önemli bir rol oynayan bir trilingual (üç dilde) stel, Kumrulu Genç Kiz heykeli de bulunmaktadir.Etnografik bölümde yöreye has el dokuma örnekleri, dastar tezgâhi, gümüs takilar sergilenmektedir.Açik teshirde ise büyük tas eserler, lahitler, Izraza Aniti teshir edilmektedir. Müze Tel:(+90-252) 614 11 50 Açik oldugu saatler: 09.00-18.00 Açik oldugu günler: Pazartesi hariç hergün

CAMILER HANLAR=> Cezayirli Cami : Cami, 1791 yilinda Cezayirli Hasan Pasa tarafindan yapilmistir. Hasan Pasa ayrica Kemer Köprüsü, Yayla yolundaki Pasa Hani, Yaka köyündeki su kemerleri gibi birçok yapiti Fethiye'ye kazandirmistir. / Hanlar : Fethiye'nin baslica hanlari; Ilica Hani (Üzümlü yolu üstünde), Incir Hani, Karatoprak Hani (Inbecik yolunda), Kemer-Seki yolunda Pasa Hani, Daydur Hani ve Naldöken Hanlaridir.

LİKYA KAYA MEZARLARI : Sehir içinde Likya döneminden kalma M.Ö. 4.yy. eserleri dikkati çeker. Bunlar, sehrin simgesi haline gelen dogal kayaya oyulmus mezarlardir. Çok sayida düzgün basamaklarla mezarlarin en güzel ve en görkemlisi olan Amintas'a ulasilir. Bu mezar asagidaki düzlükten de kolaylikla görülür ve yaklastikça, büyüklügü karsisinda duyulan hayranlik artar. Soldaki sütunun orta kisminda, M.Ö. 4. yy. alfabesi ile ''herpamiasoglu amintas'' yazilidir. Bu kisinin kimligi tam olarak bilinmemektedir. Ilçede görülmeye deger pek çok lahit mezar bulunmaktadir. Bunlardan en önemlisi Likya dönemine ait olanidir. Deniz içerisinde yükselen mezarin ilginç bir görünümü vardir. Iki katli ön yüzünde dörtgen, ahsap kirisleri andiran oymalar ve gotik stili kemerli bir kapagi bulunmaktadir. Kapagin her iki yani savaslari resmeden fresklerle bezenmis olup, bunlarin kisinin yasami ile ilgili oldugu sanilmaktadir.

KALELER
 => Fethiye Kalesi : Sehrin güneyinde yükselen kalenin, Aziz John'un sövalyelerine ait oldugu sanilmaktadir. Duvarlara oyulmus birkaç yazi, tarihi belirsiz bir sarniç disinda, tepenin dogu yüzünde küçük ve basit iki kaya mezari bulunmaktadir.

PLAJLAR - ÖLÜDENİZ : “Tanrinin Dünyaya Bagisladigi Cennet” olarak nitelendirilen Ölüdeniz, 3 km’lik bir kumsala sahip bulunmaktadir. Ölüdeniz’de, açik ve koyu mavinin, açik ve koyu yesil ile iç içe girdigi bir renk armonisi içinde yüzmenin doyumsuz mutlulugu tadilabilir. Yilin on ayi ilik ve durgun suyu ile dogal lagün görünümündeki Ölüdeniz; yerli ve yabanci turistler tarafindan en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Fethiye’ye 14 km. uzakliktaki Ölüdeniz ile Belcekiz Plaji’ni, Kumburnu birbirinden ayirir. Belcekiz’daki çok sayida pansiyon, kamp, motel ve lokanta yilin her mevsimi hizmete açik bulunmaktadir. Çam agaçlari ile kapli tertemiz kumsali ve berrak denizi ile Kidrak buraya 3 km. uzakliktadir. 

KIDRAK : Belcegiz’in 3 km. güneyindeki koy, sik çam agaçlari, temiz kumsali ve berrak denizi ile ideal bir günübirlik dinlenme yeridir. / 

KELEBEKLER VADİSİ : 
Ölüdeniz’den 5-7 km. uzaklikta, etrafi ortalama 350 m. yükseklikte daglarla çevrili bu ilginç kanyon, adini Temmuz-Eylül aylari arasinda görülen “Jarsey Tiger” adli kelebeklerden almistir. Yaz kis akan küçük selale, genis kumsal, tertemiz deniz, piril piril çakil taslari ve çevreyi süsleyen pembe zakkum çiçekleri ile küçük bir yeryüzü cenneti olan koya ulasim, Ölüdeniz’den teknelerle saglanmaktadir. Dünya gezginlerinin bulusma yeri olan vadide çadirli kamp alani, restoran, bar, ruf, dus, kabin vb. olanaklar sunulmaktadir.

SAKLIKENT : Fethiye’ye 50 km. mesafede, Mugla – Antalya il sinirini teskil eden Karaçay Deresi kenarinda, uzunlugu 18 km., yüksekligi yer yer 600 m’yi bulan muhtesem bir kanyon içine gizlenmis essiz bir doga harikasidir. Dimdik sarp kayaliklari, çinar agaçlari, piril piril akan coskulu kaynak sulari ile doga tutkunlari için dagcilik, yürüyüs, yüzme olanaklari sunan essiz bir turizm merkezidir. 

YAKAPARK : Insan emegi ve yaraticiligi ile doganin engin zenginliginin birlikte olusturdugu, su sesi ve kus sesinin gizeminde unutulmaz anlarin yasanacagi bu essiz dinlenme yerine Yaka köyünden 2 km’lik bir yolla ulasmak mümkündür. 

GÖCEK : Fethiye’ye 30 km. uzaklikta, Fethiye-Mugla karayolu üzerindedir. Sirin bir balikçi kasabasi görünümünde olan Göcek, son yillarda yat turizminin en önemli merkezlerinden biri haline gelmistir. Dogal limaninin yani sira etrafini çevreleyen çamlik tepeleri, yakinindaki ören yerleri, çok sayidaki adalari ve koylari ile essiz bir turizm cennetidir. Son yillarda sayilari hizla artan modern konaklama tesisleri ve marinasi ile essiz bir turizm cenneti olma yolunda olan Göcek, Dalaman Havaalani’na 20 km. mesafededir. 

ADALAR : Birbirinden güzel sayisiz koylarla süslü Kapidagi Yarimadasi ve adalardan olusan, balikçilarin “Karanlik Içi” olarak tanimladiklari bölge mavi yolculuklarin vazgeçilmez ugrak yerlerinden biridir. Fethiye ve Göcekten düzenlenen günübirlik turlarla da ulasilabilen Yassica Adalar, Hamam Koyu, Kursunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adasi, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adasi, Domuz Adasi, Zeytin Adasi, Kizil Ada yörede “12 Adalar” olarak da anilmakta ve önemli bir çekim alani özelligini tasimaktadir. 

OYUKTEPE KOYLARI:  Ilçedeki iki büyük tatil köyünün de yer aldigi yarim adadaki Mempasa, Küçük Samanlik, Boncuklu, Kuleli, Aksazlar, Akvaryum, Turunç Pinari gibi dogal koylar, özellikle yöre halkinin sikça gittigi günübirlik mesire yerleridir. 

KATRANCI KOYU:  Fethiye’ye 17 km. uzaklikta Mugla – Fethiye karayolu üzerindedir. Denize kadar uzanan sik çam agaçlari ile kapli koy, mavi ve yesilin en güzel uyumunu sergiler. Koyda orman içi dinlenme alani olup, dus, WC, kabin, içme suyu, büfe, kameriye, otopark gibi hizmetler mevcuttur. Ideal bir çadirli kamping ve mesire yeridir. 

GÜNLÜK (KÜÇÜK KARGI) : Fethiye’ye 18 km. uzaklikta, Mugla karayolu üzerinde bulunan koy dünyada esine az rastlanan, güzel kokulu ve sik “günlük agaçlari”yla bezenmistir. Pek çok hastaligin (kasinti, astim, bronsit, ülser ve mide rahatsizliklari) tedavisinde ve parfümeri sanayiinde kullanilan sigla yagi, günlük agacin salgisidir. ÇALIŞ PLAJI : Kent merkezine 5 km. mesafede, Sövalye Adasi karsisindadir. 4 km’lik kumsal boyunca oteller, pansiyonlar, kampingler ve lokantalar bulunmaktadir. Yeryüzünde gün batiminin en güzel izlendigi yerlerden biri olarak nitelendirilen Çalis Plaji, su sporlarina elverisli denizinin yaninda, “Caretta caretta” adiyla bilinen deniz kaplumbagasi türünün kuluçka alanlarindan biri olmasi dolayisi ile de ilçe turizminin en gözde yerlerinden biridir. 

HİSARÖNÜ – OVACIK : Ölüdeniz beldesinde bulunan bu iki tipik Türk köyü, son yillarda turizm potansiyellerini yogun konaklama, alisveris ve eglence merkezi haline dönüstürebilmislerdir. Ölüdeniz, Babadag, Kaya köyü gibi çekim alanlarina da yakin olan bu iki köy, günümüzde özellikle yabanci turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.

SPORTIF ETKINLIKLER

YAMAÇ PARAŞÜTÜ : Fethiye'de 6 Seyahat Acentesi tarafindan, 1975 metre yükseklikteki Babadagi'n doruklarindan gerçeklestirilen yamaç parasütüne ilgi, tüm dünyada bir çig gibi büyümektedir. Termik noktalarinin zengin ve yaygin olmasi, atlayistan sonra, daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelligi, çevredeki bitki örtüsünün zenginligi, doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarasi, denize sifir inen tatli bir egim ve daha pek çok nedenle Babadag, rakipsiz bir yamaç parasütü merkezi konumundadir.Fethiye'de Yamaç Parasütü / 

DIVING (DALIŞ) :
 Fethiye'de çok sayida dalis okulu ve kulübü tarafindan dalis turlari düzenlenmektedir.

RAFTING : Seyahat Acentalari tarafindan Esen çayi ve Dalaman Çaylarinda rafting ve kano hizmeti verilmektedir.

NE YAPMALI / NE ALMALI : Ölü Denizi görmeden, Kelebekler Vadisine gitmeden, Göcek'de balik yemeden, Kayaköy' ü görmeden, Fethiye' de üretilen Üç Telli , Sipsi ve Kabak Kemani almadan, Yöresel çalgilarin, dansçilarin katildigi Türk gecelerini izlemeden, Yaylada kil çadirda kalmadan dönmeyin. Fethiye Çarsi ve pazarlarinda, yöre köylülerinin dokudugu kaya halilari, üzümlü motifli destarlari, yün ve kildan yapilan kolonlar, heybeler ve çuvallardan, Karaçulha kilimlerinden alinabilir.

KALINACAK YERLER : Fethiye merkez, Ölüdeniz, Belcekız ve Hisarönü konaklama tesisi açışından her çeşidine rastlanan yatak kapasitesi zengin beldelerimizdir. Bölgenin tamamı konaklama tesisleri ile doludur. Bu arada yazlıklara ve yazlıkçı sakinlerine bol bol rastlamak mümkün. Kadrancı koyunda kamp ve karavan hizmeti alınabilir. Bodrum ve Marmaris gibi yörelerimizin yaz aylarındaki vıcık vıcık insan kaynayan halini görünce, Ölüdeniz nispeten daha az kalabalık denilebilir. Zaten burada hizmet veren işletmeciler  henüz Bodrum’daki gibi amansız “tüccar” haline gelmemişlerdir.. (Çok şükür) Yörede her ne kadar tesis yeterliliği varsa da gitmeden önce “adam gibi” rezervasyon yaptırmak mutlaka gereklidir.. Tabii ki bunun için güvenilir tanıdıklardan veya referans kaynaklarından yararlanmak önerilir. Hisarönü'nde konaklayanlar yüzme havuzlarına veya minibüslerle taşındıkları Ölüdeniz'e gelirken Belcekızda kalanlar plaja daha yakın olmanın avantajını yaşarlar.

YEMEK YERLERİ : Fethiye'de trafige kapalı sokaklara kurulu masalar, bir çok açık hava sokak lokantaları oluşturmıştur. Ölüdeniz Belcekiz'da çok sayida hamburger, döner büfeleri ile spagetti ve fast food türü restoranlar vardır. Saklıkent yolunda bol miktarda gözleme yapanlara rastlanabilir. Kanyon içindeki KIR LOKANTALARINDA ise alabalik restoranlari bulunur. KATRANCI kamp alanında kampingçilerin ihtiyaçlarının karsılandığı büfe bulunur.. BAZI YERLER: Cin Bal Kebap , Salonu, Daphne's Bistro, OBA Kebap House, Peking Chinese Restoran, Yakapark Restaurant

ULAŞIM : Bundan yıllarca önce bu güzelim beldemize ulaşmak gerçekten de oldukça zordu. Fakat, karayollarının gelişmesiyle ve de bilhassa DALAMAN Havalimanının hizmete açılmasıyla yolculuk çok daha rahat ve keyifli hale dönüştü. Fethiye’ye her 3 şekilde ulaşmak mümkün:

KARAYOLU : Mugla, Antalya ve Burdur baglantili üç karayolu Fethiye'yi Türkiye'nin bütün kentlerine ulastirir. 
Terminal Tel: (+90-252) 262 46 87 / 

HAVAYOLU : Havayolu ulasimi için en yakin alan, 50 km. uzakliktaki Dalaman ve 255 km. uzakliktaki Bodrum havaalanlaridir. Türk Hava Yollarinin yaz kis sürdürdügü seferlerin yani sira, turizm sezonu boyunca pek çok Avrupa kentinden düzenlenen uçuslardan yararlanmak mümkündür. Yine üç saatlik bir uzaklikta olan Antalya Havaalani da Fethiye'ye ulasimi saglayan diger önemli odak noktasidir.

DALAMAN HAVA LİMANI
792 53 95 - 444 08 49 

DENİZYOLU :
 Çok korunakli bir dogal yapiya sahip olan Fethiye Limani bütün yatçilarin ugrak yeridir. Türk Denizyollarina ait gemiler de yaz aylarinda düzenlenen Akdeniz turlarinda Fethiye'ye ugramaktadir. 

TUR SIRKETI / OTOBÜS / UÇAK : Fethiye'ye Dalaman Havalimani, Varan Turizm, Ulusoy gibi birçok ulasim yoluyla gidilebilir.

Önemli Telefonlar ve Adresler 
Turizm Danisma : (+90-252) 614 15 27 / Emniyet : (+90-252) 614 40 17
Liman Baskanligi: (+90-252) 614 11 87 / Hastane:(+90-252) 614 40 17

VIDEOS OF TURKEY (Türkiye Videoları) Türkiye'nin dostlarının sitedekileri tüm dünyadaki arkadaşlarıyla paylaşmaları için yapıldı' Bu site Türkiye'nin tarihi, turistik güzelliklerini, kültürel olaylarını ve güzel insanlarını video filmlerle anlatarak, ülkemizin dünya çapında tanıtılmasına yoğun şekilde hizmet ederek katkıda bulunmaktadır. Bizler, Türkiye'yi yeryüzündeki insanlar için bir tıklama mesafesi kadar yakına getirebilmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. - ANA SAYFA İCİN TIKLAYIN

View My Stats

YASAL UYARI: BU SAYFADA YAYINLANAN METİN RESİM VE VİDEOLAR YALNIZCA GENEL BİLGİ AMAÇLI OLUP SAYFADA BELİRTİLEN BİLGİLERİN DOĞRULUĞU HUSUSUNDA HİÇBİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. ZİYARETÇİLERİMİZİN BURADA BELIRTILEN BILGLERDEN DOLAYI UĞRAYABİLECEĞİ HERHANGİ BİR ZARAR ZİYANDAN ÖTÜRÜ WEB SİTEMİZ HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ VE YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEZ