Didim...
1991 yilinda ilçe olan Didim, doguda Mugla il siniri ve Akbük Körfezi, batida ve güneyde Ege Denizi, kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sinirlanmis bir yarimada seklindedir. Osmanli imparatorlugu zamaninda varligini "yeronda - yoran" ismi ile sürdürmüstür. 1955 depreminden sonra önceleri halk arasinda "HiSAR" olarak da adlandirilan YORAN devlet tarafindan yaptirilan afet evlerine tasindiktan sonra "YENiHiSAR" adini almistir. Sonrasinda isim benzerligine meyil vermemek için dünya üzerinde sadece bir yerde bulunan ve kök olarak "DIDYMAION"'dan gelen "DIDIM" olarak yenilemistir. Mavi bayrakli Altinkum plajinin duyulmasiyla birlikte cennetten çalinti bu çamlarla kapli sayfiye yerine büyük tur operatörlerinin turist getirmeye baslamasi ile henüz kesfedilmeye baslanan Altinkum'da turizme yönelik yatirimlarinin artmasina yol açmistir.ABANT

DİĞER TATIL YERLERİ İÇİN TIKLAYIN
FETHIYEMARMARISBOZCAADASAROS BÜYÜKADA DİĞER

RESİM GALERİSİ
GENEL / TARİH: Didim, bulundugu konum nedeniyle tarihte iz birakan uygarliklara taniklik etmis ve jeopolitik açidan önemli bir yerdir. Bati dünyasi her ne kadar uygarliklarin Yunan kaynakli oldugunu söylese de, Anadolu topraklari disaridan gelen tüm uygarliklari kendi kültür potasinda eriterek, kendine özgü yeni uygarliklar yaratmaya devam etmistir.. Ilkçagda, kehanette bulunma ve olaylari önceden görme yetisinin, kökeni Hititler'e kadar inen bir Anadolu Tanrisi olan Zeus ve Leto'nun oglu günes, isik, müzik ve kehanet tanrisi Apollon tarafindan insanlara verildigine inanilirdi. Anadolu'nun birçok yerinde, bu tanriya adanmis tapinaklar bulunur ve buralardaki rahiplerle rahibeler, tanriya aracilik ederek, kendilerine danismaya gelenlere, gelecekten haber verirlerdi. Efsaneye göre; Tanri Apollon bir gün, Didim yöresinde çobanlik yapan Brankhos'a rastladi. Ondan çok hoslandi ve ona biliciligin (kehanetin) sirlarini ögretti. Çoban Brankhos, bugün Apollon Tapinagi'nin yerinde bulunan defne ormani ve su kaynaginin yaninda, Apollon adina ilk tapinagi kurdu. Zaman içinde Brankhos soyundan gelenler "Brankhidler" olarak anildilar ve çok uzun süre Apollon Tapinagi'nin yöneticiligini yaptilar.  Bilicilik o zamanlar Krallardan, en fakir köylülere kadar, bütün insanlarin basvurdugu bir kaynakti ... Lidya Krali Kroisos da (Karun), Pers ülkesine saldirmadan önce bilicilere basvurmustu. Ancak kendince bir kurnazliik yaparak; dönemin bütün ünlü kehanet merkezlerine elçiler göndermis ve rahiplerden, kralin o anda ne yapmakta oldugunu bilmelerini istemisti. Dogru cevap, yalnizca Delphoi Apollon'undan gelmisti. Kroisos da, Perslerle girisecegi savas öncesinde Delphoi rahibine danismayi seçmisti. Ancak biliciler, anlasilmasi güç ifadeler kullanir ve açik bir yanit vermekten daima kaçinirdi. Kroisos da, Pers Kralligi'na yapacagi saldiri sonunda, büyük bir imparatorlugun yikilacagi yanitini alinca, hevesle sefere giristi. Ancak sonunda yikilan, Lidya Kralligi oldu. Kutsal Didim'in ilk dönemi, Perslerin Milet'i ele geçirmesi ve tapinagi yakip yikmasiyla son bulur. Ancak Iskender'in gelisiyle beraber yeniden bir canlanma yasanir ve Iskender'in komutanlarindan Seleukos'un emriyle, IÖ 300 dolaylarinda bugün kalintilarini gördügümüz tapinagin insaasina baslanir. "Didyma" sözcügü "IKIZ KARDES" anlamina gelir. Tanri Apollon, Tanriça Artemis'in ikiz kardesidir. Artemis adina Efes'te, dünyanin yedinci harikasi kabul edilen "Artemis Tapinagi" vardir. Milet-Apollon Tapinagi arasinda uzanan "KUTSAL YOL" sonunda "Artemis Kutsal Alani" bulunmaktadir.

GEZILECEK YERLER : Tarihte bilicilik (falcilik) merkezi olarak ünlenen DİDİM, özellikle plajlariyla, yazlikçi ve tatilcilerin gözde mekani olarak ragbet görüyor. Ege'nin tertemiz altin kumlu plaji ilik ve sig denizi tatilcilerin akin akin Didim'e gelmesini saglarken,Yesile hasret Didim'in asiri betona yenik düstügü gözleniyor... Uzun ve genis bir caddenin sahile dogru düz inisini T biçiminde karsilayan kiyi bandi Didim'in kalbinin attigi yer olarak görülüyor. Genis ve upuzun kumsal renk renk günes semsiyelerinden adeta görünmez olurken, çevre gezileri için birbiri ardina kalkan tekneler denizde, yolun gerisine dizili restoran, kafe, fast-food benzeri lokallerde gün boyu ve gece büyük hareketlilik yasaniyor. Sabahin erken saatlerinde yazlik evlerinden ve otellerden gelenlerle dolan kumsal denizin ve farkli özellikteki kumun zevkini çikaranlarla adeta örtü gibi kaplaniyor. Didim sahilinde denizin sig olusu özellikle çocuklu ailelerin ilk tercihi sayiliyor. Denizden esen rüzgar sig denizin çabuk isinan yüzey suyunu dalgaciklar halinde sahile tasiyinca ilik denizde bebekler bile rahatlikla yüzebiliyorlar. Tatilini Didim de geçirmek, fakat daha farkli koylar ve adalarda denize girmek isteyenler, genellikle sabah saat 10.00 da sahile kiçtan bagli teknelere binerek, kisi basi 10 milyon TL ödeyip yemekli gezilere katiliyorlar. Cennet adalari, Haydar Koy, Çamlik veya Dalyan Koyu, sonrasinda yemek molasi veriliyor. Kaptanin yaptigi bulgur pilavi, saçta izgara tavuk sis, salata dan olusan tekne mönüsünü istahla yiyen gezi severler Gümüs Koy, Cennet Koy, Gaye-2 Koyu ve Akvaryum olmak üzere dört koy daha gezip yüzme molalari sonrasinda Altinkum plajina hareket noktalarina bronzlasmis tenleri ile geri dönüyorlar. Agora tur kaptani Hasan Salih Muslu, Ziraat Adasi kumsalinin essiz güzellige sahip oldugunu denize atilan metal paranin 15 metre derinlikte bile net olarak göründügünü belirtiyor. Yöre halki arasinda son yillarda Didim'e yabancilarin büyük ilgi gösterdikleri ve Ingilizlerin Didim'de 435 ev satin aldigini konusuluyor. Dev marketler, butikler, magazalari ile Didim kisin bile oturulur bir kent görünümüne bürünürken gençlerin çogu gün batimiyla beraber barlar sokagi ve lokallere gidiyorlar. Trafige, araç girisine kapatilan sahil yolu gezintiye çikanlarla adeta podyuma dönüyor, gün batimini daha manzarali ve serin olan restoranlarin ikinci ve teras katlari ilgi görüyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise gençler, Didim deki en büyük diskolarindan olan Meduza Pop Club, Seal, Garden Disko da club müzigi ile kendilerinden geçiyorlar.

ÇEVREDE GÖRÜLECEK DİĞER ANTİK KENTLER : Didim, Milet Prienne birbirine yakin önemli antik kentler. Milet'in iyi korunmus tiyatrosu, hamamlari ve antik kent kalintilari görülmesi gereken Didim'e yakin antik kentlerden biri olarak geziliyor. Prienne, Menderes nehrinin getirdigi alüvyonlarla dolmadan önce deniz kenarinda olup denizi yüksekten seyreden en güzel liman kentlerinden biri sayiliyor. Kent günümüzde konumuyla denizden uzaklassa da etkileyici güzelligini gözler önüne sermeye devam ediyor. Didim çevresinde, 26 antik kente sahip olmasiyla ünlü Milas ilçesi, tarihi eserlere, ören yerlerine merakli olanlar için daha bir çok seçenek sunuyor.

AKBÜK :Akbuk, Didim Bölgesinde Emlak Piyasasinin yükselen yildizi olmaya aday. Havasi, Denizi, Planli yerlesimiyle dikkat çeken Akbükte Liman ve tarihi yerleri de unutmamak gerek. Sapli ada, Sahte cennet, Kazikli Koyu belli basli yerlesimler. Akbük sirtlarindan Iasos ve sonrasinda Bodrum'a da giden bir asfalt yol da var. Oldukça sessiz olusuyla dikkat çeken bu yol orman ve pek çok irili ufakli yerlesimin içinden geçiyor. Akbük mavi ile yesilin kucaklastigi sirin bir tatil beldesidir. Gürültüden uzak, temiz havasi ile ülke turizminde denizin mavisi ile ormanin yesilinin bulusma noktasinda tatil arzulayanlar için bulunmaz bir cennettir. Yesil alanlarin çoklugu ile dikkat çeken Akbük, yaklasik on bir kilometrelik bir sahil seridinde kurulu bulunup; her türlü deniz sporunun yapilmasina da müsaittir. 5 bin hektarlik bir alani kaplayan Akbük, yapi kooperatiflerinin yani sira oteller, pansiyonlar, tatil köyleri, barlar, diskolar ve tüm kentsel donanimlari ile modern bir kent görünümündedir. Akbük 1991 yilinda alinan bir kararla Belediye statüsünü kazandi. O tarihten bu güne geçen kisacik zaman diliminde köyden kentlesmeye dogru gelisimin basarili bir örneginin hayata geçtigi Akbük'ün ekonomisi turizme ve balikçiliga dayali. Diger taraftan hizli gelisimi ile bugün önemli bir turistik potansiyelin varoldugu Akbük Avrupali turistlerin gözde merkezlerinden birisi haline geldi. Tarihi eserler açisindan ise Akbük'te en büyük önemi Rumlardan kalma kilise sapasaglam olup; kilise her yil binlerce turistin ugrak yeridir. Zaten baska da günisigina çikarilmis tarihi eser yok. Akbük ile kazikli arasinda Tekhiusa'dan bahseden kaynaklar asil Akbük'ün burada kurulu oldugundan da söz ederler.

ALTINKUM : Plaji dillere destan Egenin sirin tatil beldesi kislari da eskisi kadar bosalmayan bir hal aliyor yildan yila... Açik kalan mekanlarin sayisinin yanisira, özellikle kis aylarina hazirlanan isletmelerin sezon kaygisi neredeyse hiç bitmiyor. Denizinin karaya degil de denize akintili dalgalarinin olusu kendi kendini sürekli temiz tutan koylariyla Didim'in en gözde Plaj yerlesimlerinin en birincisidir Altinkum. Rüzgar sörfü ve diger su sporlari için essiz bir cennet niteligindedir. Kano sevenler için deniz oldukça uygun. Parlamenterler sitesinden üçüncü koya kadar kapsanan alanda çok usta degilseniz yanliz kano tehlikeli olabilir. Can yeleksiz binilecek pedallilarla da koy içinden disari açilmamaya dikkat edin. Deniz her ne kadar sakin de olsa can yeleginiz varsa daha güvendesiniz. Altinkumda kis firtinalarini (zaten denize girilmeyen dönem) saymazsak azgin dalgalar yok. Tekne Turlari balik avlama sezonu biter bitmez basliyor. Bu Ayni zamanda turizm sezonunun baslangici. Avlanma sezonu baslangici da yine turizm sezonu bitimi hemen hemen. Son yillarda sezon uzadi. Tatilciler Yaz sonunda daha tenha bir ortamda tatil yapmayi yegleyenler isletmecilerin daha uzun açik kalmasinda etkili oldular da denilebilir. Dalis okullarinda (Diving Center) padi lisansi veren, kurslar düzenleniyor. Dalgislarin havuzda verdikleri hazirlik derslerinin ardindan cennet adasi açiklarinda suyun altinda deniz kestanesi kirip balik beslenilen unutulmaz sahnelerin yasandigi normal baslangiç kurslarindan baska pek çok programlari var. Altinkum merkezde pek çok eczane, restaurant, çay bahçesi, disco, bar mevcut. Sehiriçi minibüsleri her 5 dk'da yazlari, her 15 dk'da bir kislari Aquapark (Tasburun-Asik Restaurant)a kadar uzanan genis bir tur yapiyorlar. Altinkum'da Bir aksam yada Sabah yürüyüsüne çiktiginizda en yesil yesil alan olarak halen varolan çamlik içinden geçince rüzgar kendini hissettirir. Denizi karsiniza alip uzun uzun bakinca Bodrum yarimadasinin bizim tarafimizda kalan Gündogan, Türkbükü, Tandogan gibi minik balikçi kasabalarini (hemen hepsi hatiri sayilir tatil merkezleridir bugün) seçebilirsiniz havadaki nem orani dengeliyse sabahlari... Altinkum'da her keseye uygun konaklama imkani sunan çok çesitli konaklama tesisi var. Pansiyonlardan, iki yildizlisina bes yildizlisina konaklama sektöründe ihtiyaciniza cevap verebilecek pek çok isletme mevcut. Altinkum'da sezon Mayisin baslarinda umut verici bir biçimde baslar... Sicaga fazla dayanamayan orta yas ve üstü turistler havanin yaz sicagina oranla hissedilir derecede serin oldugu Mayis ve Eylül gibi aylari tercih ederler.KIŞI BAŞKA YAZI BAŞKA GÜZEL ...Kis aylarinda tatile çikacaksaniz yaz kis açik olan otellerin sayisinda son yillarda artis var. Kaloriferli ve klimali odalariyla hizmet veren bir kaç büyük otelin yanisira; albenisi olan küçük otellerin sayisi da yildan yila artiyor. Havaalani transferleri, kültürel ve tarihi gezilerle turizm hizmeti veren lokal seyahat acentelerinin kis aylarinda da hizmet veriyor olmasi bir tesadüf degil artik...

AKKOY => KERKENEZLER YUVASI - TEK ŞARAP YAPAN KÖY - ESKİ RUM EVLERİ -
 TÜTÜN VE ÇİLEK TARLALARI - MİLET'İN UZANTISI. Akköy küçük Asya'nin batisinda arkaik Milet Sehri'nin kuzeyinde bir köydür. Ismi Türkçe'den gelmektedir. Evlerinin duvarlari beyaz taslardan yapildigi için Akköy denilmistir. 1922 yilindan önce bu köyde dört bin kadar Yunanli yasiyordu. Akköy'de 1870 yilinda Yunanistan'dan getirilerek yerlestirilen Yunanlilar 1870 yilinda Milet harabelerindeki kazi çalismalari için gelen Alman arkeologlarin yardimi ile bir ilkokul ve öncesinde Ayiyos Georgiya adini verdikleri bir kilise insa etmisler. Akköy bölgenin en eski köylerinden birisi olmasinin yani sira halende süren tarimsal faaliyetler nedeni ile de ekonomik ve zirai anlamda önem tasimaktadir. 

Cumhuriyetin ilk yillarinda Nahiye Müdürlügü'nün bulundugu bir zamanlar çevre köylerin ögrencilerinin de geldigi okulun ve jandarma karakolunun yer aldigi Akköy, bugün itibari ile 450 hane ve 1.400 civarinda nüfusa sahiptir. Gerek Didim'e gerek ise Milet harabelerine yakin olmasina ragmen tarima dayali ekonomisi nedeniyle turistik açidan gölgede kalmis bulunan Akköy ülkemizin örnek köylerinden biri olmasinin yaninda dogal güzellikleri, avciliga müsait koylari, henüz kesfedilmemis irili ufakli degerleri ile el degmemis bölge yasamini da halen eski yillarda oldugu gibi sürdüren sirin bir köydür. Ayrica Türkiye'nin en büyük köy kütüphanesi de AKKÖY'de bulunmaktadir. Akköy'de bilhassa romatizmal rahatsizliklar için sihhate çok faydali bir kaynak suyunun mevcut oldugu söyleniyorsa da yoktur. Çok eskiden Akköyde mandalar varken çobanlar Menderes nehrinin eski yatagindki bir çamura götürürlermis hayvanlarini. Bugün Dalyan dedigimiz yer. Bu çamur hayvanlar içinde debelendikçe yara-bereleri iyilestirirmis. 

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ : Kerkenezler her yil ayni zamanda Mart sonu-Nisan Basi Akköy'e gelir ve ürerler. Eski evlerin Saçaklari onlar için çok degerli bir yuvadir. Akköylüler evlerini yaparken özellikle buna dikkat ederler. Çünkü kerkenez çekirge, akrep, yilan vb. diger canlilari çok avlar. Tarih boyunca Akköy'de çekirge istilasi olmayisinin sebebi bu olabilir. Afrikadan Göç eden Kerkenezler daha sonra tekrar Afrikaya giderler. Kus Gözlemcilerinin haritalarinin merkezi Akköy Lagünleri, eski Menderes yataginin oldugu yerdir diyebiliriz. Çok çesitte nesli tükenen kusa da ev sahipligi yapan bu sulak alana Milet yoluna çikinca takip eden Toprak yoldan Ulasilir. Ornitologlar Bafa Gölünden Kafa'ya(Menderes'in denize döküldügü yer) kadar olan araziyi adim adim bilirler. Ingiltereden, Hollanda'dan, Amerikadan, Kanada'dan Türkiye'den Pek çok dogasever Ellerinde fotograf makineleri, dürbünler ve sirt çantalariyla araçli yada yaya buralari gezerler. 

BAĞLAR VE ŞARAPÇILIK : Eskiler bu isi çok iyi bilirlermis. Baglarini kurarken hesaplarini iyi yaparlarmis. sofralik çesidi yaz boyunca kesip deniz kenarlarinda, sitelerde satip harçliklarini çikararir; evlerinin geçimlerini saglarlarmis. Yaz sonunda kalanlardan bir kismini kurutur diger saraplik cinslerle de pekmez, sirke ve sarap yaparlarmis. Tütünün revaçta oldugu dönemlerde eski baglar sökülüp tütün ekilmis ve yeni bag ekilememis. Baglarda genellikle Razaki, Osmanca, Sultaniye, Hatun Parmagi, Alfons cinsi üzümlere yer vermisler ve nefis saraplar yapmislar. Kuru üzümlerden Kompostolar kaynatip; kis aylarinda isinmislar...

KALINACAK YERLER: Didim'de çok sayida otel ve pansiyon mevcuttur. Ana cadde üzerinde, plajin gerisinde, deniz kenarinda ve neredeyse her yerde ... Dolayisiyla degisik gelir seviyelerinde tatilcilerin bütçe uygun konaklama yapilabiliyor. Otelden çikip birkaç adimda (10 metre) Altinkum plajinda olmak, sahilin manzarasini yüksekten seyretmek, kiyi bandinin en hareketli yerinde konaklamak isteyenler için tüm sahile sifir mesafede tek otel olan Deniz Otel+Restoran+cafe-bar, 41 yatak kapasiteli 14 odasi ve hizmet veriyor. 

Balkonlu odalarindan Altinkumu plajini seyir imkani bulunan otelin Terasi Pegasus bar ve (Türk mutfagi, Ocakbasi) restoran olarak kullaniliyor. Çocuk oyun odasi ve bilardo salonu diger üniteler arasinda yer aliyor. Katilim istegine bagli olarak otel idaresi Efes, Meryemana, Sirince'ye ekonomik fiyatli tur düzenliyor..

Deniz Otel : Yali Caddesi no 41 Altinkum/ Didim Tel no:  0 (256) 813 10 20  0 (256) 813 10 20 Mergen Otel Tel:  0 (256) 813 21 37  0 (256) 813 21 37 / Tarhan Tatil Köyü  0(256) 825 68 48  0(256) 825 68 48 / Tuntas Hotel  0(256) 813 29 05  0(256) 813 29 05 
Esra Apart :  0(256) 813 73 83  0(256) 813 73 83 / Burak HotelTel No:  0(256) 813 16 79  0(256) 813 16 79 / Göç Hotel Tel No:  0(256) 813 16 55  0(256) 813 16 55

NE YENİR : Sahil kenti olan Didim de Ege'nin balik türlerini bulmak mümkün. Yali caddesi boyunca0 aradiginiz her tür yemek yenecek sayisiz bar, kafe, manzarali restoran bulunuyor. Bunlar arasinda plaji boylu boyunca seyreden manzarasi ile nezih bir restoran olan Summer Garden yer aliyor. flambe türü alevli yemekleri özel showlarla masaya getirip sunan restoran görevlileri, Türk mutfagi ve Ingiliz mutfagi (!) yemeklerini ekonomik fiyatlarla yenebilecegini belirtiyorlar. Summer Garden. Yali Caddesi no 22/1 .Tel no:  0 (256) 813 12 30  0 (256) 813 12 30

ULAŞIM : Didim'de Havalani yok. Didim'e havayollariyla ulasim sadece çevredeki Bodrum, Dalaman ve Izmir'deki havalimanlariyla mümkün. Bu havalimanlarindan Taksi alinabilecegi gibi, Didim Merkezli Tur isletmeciligi yapan Firmalardan özel hava alani transfer hizmeti de satin alinabilir. DALAMAN HAVALİMANINA 120km. uzakliktadir. BODRUM HAVALİMANINA 90km.(kis aylarinda uluslararasi uçuslara kapali, sadece iç hatlara açik, yaz aylarinda hem iç, hem de dis hatlara açik) IZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANINA 150km, Demir yolu havaalaninin içinden geçiyor. Izmire gidip otobüse binebileceginiz gibi, ortaklar a kadar tren ile gidip (sadece gunduz saatlerinde !) Ortaklar'dan Söke minibuslerine, oradan da Didim Midibüslerine aktarmali olarak binebilirsiniz yada taksi kiralayabilirsiniz.

Bodrum - Altinkum arasinda "Bodrum feribot isletmeciligi"nin yüksek sezonda hergün; düsük sezonda haftada 3 gün olmak üzere hava durumuyla da alakali olarak düzenledigi seferler vardir. Didim'de yada Didim'e kadar gelen bir demir yolu yada istasyonu yok. Izmir yada Aydinistikametinden tren ile Söke'ye kadar gelebilir; Söke'ye geldikten sonra tekrar otobüs yada midibüse binip Didim'e ulasabilirsiniz. Söke demiryollari tarifesi icin asagidaki numaralar aranabilir => Istanbul Haydarpasa Tel: (216) 348 80 20-21 / Izmir Basmane Tel:  (212) 484 53 53  (212) 484 53 53 

Selcuk Merkez Tel:  (232) 892 60 06  (232) 892 60 06 Diger büyük firmalarca (Kamil Koç, Varan, Pamukkale, Aydin Turizm) Didim'e Istanbul, Izmir, Ankara gibi büyük sehirlerden yaz aylarinda her gün direkt Didim seferi yapilmaktadir.

Didim'de Didim S.S Minibüsçüler Birligi Didim Seyahat gün boyunca her 15 dakikada bir, Söke - Altinkum ve günün muhtelif saatlerinde Altinkum - Aydin güzergahinda toplu tasimacilik hizmeti vermektedir.

Bunun yanisira yaz aylarinda Bodrum-Didim seferleri duzenlenmekte, Didim-Izmir seyahatlerini de yeni tarifelerine eklemektedirler. 

VIDEOS OF TURKEY (Türkiye Videoları) Türkiye'nin dostlarının sitedekileri tüm dünyadaki arkadaşlarıyla paylaşmaları için yapıldı' Bu site Türkiye'nin tarihi, turistik güzelliklerini, kültürel olaylarını ve güzel insanlarını video filmlerle anlatarak, ülkemizin dünya çapında tanıtılmasına yoğun şekilde hizmet ederek katkıda bulunmaktadır. Bizler, Türkiye'yi yeryüzündeki insanlar için bir tıklama mesafesi kadar yakına getirebilmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. - ANA SAYFA İCİN TIKLAYIN

View My Stats

YASAL UYARI: BU SAYFADA YAYINLANAN METİN RESİM VE VİDEOLAR YALNIZCA GENEL BİLGİ AMAÇLI OLUP SAYFADA BELİRTİLEN BİLGİLERİN DOĞRULUĞU HUSUSUNDA HİÇBİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. ZİYARETÇİLERİMİZİN BURADA BELIRTILEN BILGLERDEN DOLAYI UĞRAYABİLECEĞİ HERHANGİ BİR ZARAR ZİYANDAN ÖTÜRÜ WEB SİTEMİZ HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ VE YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEZ