Download putty ssh for windows

logo-sm
EN GÜZEL VİDEOLAR İÇİN : www.videosofturkey.com

 

tonban
BU ALANA REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYIN
/ ÜCRET : 50 YTL AYLIK  "Dünyadan" Gezi ve Tatil Sayfaları
Londra ...
Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluğun Başkenti

LONDRA_BANNER1

GENEL : İngiltere'nin ve Birleşik Krallık'ın başkenti olan LONDRA 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich yakınlarındadır. Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB'nin 2. kalabalık kentidir. Bağlı yerleşim birimleri ile birlikte (Greater London) nüfusu 12-15 milyondur. Km²'ye 4.573 kişi düşmektedir. Avrupa'da en fazla beyaz ırk harici insanın yaşadığı şehirdir. 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır. Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir. 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Bunların en büyüğü Heathrow'dur. Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır. En önemli turistik mekanları, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London (Londra Kulesi), Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve Londra gözü ingilizcesi London eye'dır (Londra Dönmedolabı). Londra, Merkez şehir (City of London) ve 32 ilçeden oluşur. Yeşili bol olan bir şehirdir. Londra'da 143 adet kayıtlı park ve bahçe vardır. Thames Nehri şehri ikiye böler. 

GÖRÜLECEK GEZİLECEK YERLER ... Dünya’nın en renkli megapollerinden biri … Yıllarca bize “SİSLİ” diye anlatılan fakat pekala güneşli .. soğuk insanların ülkesi diye kandırıldığımız, fakat pekala “ATEŞ” gibi kızları ve dost insanları (ama mesafeli ve ölçülü !!) olan .. dünya turizminin ve borsalarının kalbinin attığı yer .. Asırlar boyu dünyanın siyasi ve ekonomik başkenti görevini üstlenen özel kent ..

GETASETSANAT VE KÜLTÜR : Londra dünyadaki en etkileyici müzelerden ve sanat koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Belirtilen müzelerin tamamına giriş ücretsizdir! => BRITISH MUSEUM (İNGİLİZ MÜZESİ) : Dünyadaki en ünlü müzelerden biridir, British Museum tarih öncesi çağlardan modern çağlara kadar birçok sergiye ev sahipliği yapmaktadır. / NATURAL HISTORY MUSEUM (DOĞAL TARİH MÜZESİ) : Big Bang’den bugün devam etmekte olan kuvvetlere kadar dünya tarihinin öyküsü. Harika dinozor iskeletleri de var! / SCIENCE MUESUM (Bilim Müzesi) : buharla çalışan motorlar ve Apollo’nun Komut Modülü de dahil olmak üzere 18. yüzyıldan günümüze kadar bilimsel konuları içeren gerçek bir müze. / NATIONAL MARITIME MUSEUM : (Milli Denizcilik Müzesi) - deniz altı hazinelerinin ve insan eliyle yapılan materyallerin bulunduğu bu müze Greenwich’de olup deniz muharebeleri ve Amiral Nelson dahil ünlü denizcilerin ve gezginlerin öyküleri ile birlikte İngiltere’nin denizcilik tarihini betimlemektedir. / NATIONAL GALLERY (Milli Galeri) : 1230’dan 1900 yılına kadar 2.300’ün üstündeki resim ile National Gallery Avrupa’daki tüm önemli resim okulunun çalışmalarını kapsamaktadır ve birçok sanatçının başyapıtına ev sahipliği yapmaktadır. / TATE MODERN : Thames kıyılarındaki kullanılmayan trafoda bulunan bu muhteşem galeri 1900’den günümüze kadar olan modern sanatı kutlamaktadır ve Dali, Matisse ile Picasso’nun çalışmaları bulunmaktadır.

ZİYARET ETMEYİ UNUTMAYIN : Londra Kulesini, Buckingham Sarayını, Big Ben, St Paul's Katedralini ve Nelson sütununu ziyaret etmeyi unutmayın – hepsi de birbirlerine yakın yerlerdedir.

DOĞAL YAŞAM : Londra’da sekiz Kraliyet parkı vardır, bunlara Greenwich’de başkentin 5.000 İngiliz Dönümlük alanı kapsayan park dahildir. Kensington Gardens işehir işçi,leri için popülerdir ve Diana, Princess of Wales Memorial Playground’a ev sahipliği yapmaktadır. free download PuTTYKraliyet parklarının en büyüğü olan St James's Parkı kaz ve pelikanlarla dolu bir göle sahiptir ve Die Another Day, Match Point ve 101 Dalmaçyalı da dahil olmak üzere birçok filme ev sahipliği yapmıştır. Greenwich Parkı Londra'nın ve Thame Nehrinin mükemmel görüntüsünü sunar.  Dünya Mirası site alanı olup geyik, tilki, kuş ve diğer hayvanlar için bir cennettir. Thames Yolu, Cotswolds’daki kaynağından Londra’dan geçerek Güney denizine kadar olan Thames Nehrinin 315 km uzunluktaki yolunun büyük kısmında yer almaktadır. Hafif yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve ciddi trek yapmak için idealdir. Yolun bir kısmından London Eye’a kadar neden yürümeyesiniz? Greenwich’deki Cutty Sark’tan başlayarak Towerr Bridge altındaki Canary Wharf’deki yeni oluşumlardan geçecek, Londra Merkezine girecek ve yedi buçuk mil sonra South Park’ta London Eye’da noktayı koyacaksınız.

SPOR : Londra Arsenal, Chelsea, Fulham, Tottenham Hotspurs, Watford ve West Ham de dahil olmak üzere 13’den fazla profesyonel futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır, bu takımlar her yıl Ağustos ayından Mayıs ayına kadar düzenlenen Birinci Lig karşılaşmalarında baskın takımlardır.

Ftp Putty DownloadSOSYAL GÖRÜNTÜ => ALIŞVERİŞ : Alış verişi seviyorsanız Marble Arch, Oxford Circus ve Tottenham Court Road amacınıza ulaşabileceğiniz yerlerdir. Burada İngiltere’nin yüksek sınıfına ait tekstil mağazalarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Knightsbridge’de Harvey Nichols ve Harrods de dahil olmak üzere birkaç zengin tasarımcı butiği ve dünyaca ünlü mağazalar vardır. Covent Garden’da birçok trendi mağaza, yemek yiyebileceğiniz yerler, kapalı pazar ve sokak çalgıcıları vardır. Biraz sıra dışı bir şeyler yapmak için Greenwich, Camden or Portobello Road Market gibi başkentteki 70 pazardan birine gidin. Burada mükemmel alış veriş deneyimi kazanabilir ve antika eşyalardan elbiseye, eski ve yeni eşyalara, aksesuarlara ve mobilyalara kadar herşeyi satan birçok küçük dükkana uğrayabilirsiniz. / GECE YAŞAMI : Londra tüm saatlerde açıktır. Zevkiniz ne olursa olsun bu şehirde istediğinizi bulabilirsiniz. Şehirde yemek yiyebileceğiniz yüzlerce yer vardır, Afrika’dan Vietnam’a kadar dünyanın her yerinden yiyecek servisi yapmaktadırlar. Londra’yı ziyaret eden birçok kişi özel bir fırsatta Viktoria tarzı akşamüstü çayı içmek istemektedir. Bu olanağı The Ritz ve Claridge hotellerinde bulabilirsiniz, fakat dikkatli olun, ucuz değil! Başkentte müzik, komedi ve tiyatrı için sayısız yer vardır. Batı tarafındaki tiyatro sahası yeni prodüksiyonlar ve Billy Elliot, The Phantom of the Opera ve Guys and Dolls gibi uzun soluklu klasik müzikaller için dünyaca ünlü bir yerdir. Kulüpleşmeyi seviyorsanız burası için. PICCADILYCIRCUSMükemmel bir gece için Fabric’i deneyin. Her hafta eğlencecilerin oluşturduğu mükemmel kalabalık hip hop, elektro ve davul-bas alanındaki büyük isimler tarafından eğlendirilmektedir. Ya da üç zemin üzerine kurulu hoş bir mekan olan Herbal gibi birçok DJ barından birini deneyin.  Sizin için biraz çılgın gibi geliyorsa, Hampstead’de 1643 yılına kadar uzanan The Holly Bush gibi başkente dağılan binlerce İngiliz pub’undan birini neden denemiyorsunuz. İngiltere’deki birçok tipik tarihi pub gibi The Holly Bush da rahat bir ortam, gerçek ateş ve mükemmel biralar ve yiyecekler sunar. / EĞLENCE : Londra’da kesinlikle görmeniz gereken birçok atraksiyon vardır, bunları listelemek çok zordur. Doğru bir turist gibi şehri görmek için Trafalgar Meydanı, Westminster Abbey, Big Ben, St Paul's Katedrali, Buckingham Sarayı ve benzeri tüm atraksiyonları kapsayan birçok açık otobüs turundan birine neden katılmayasınız. Londra’nın bir numaralı turistik yeri London Eye’dır. 135 metre yüksekliktedir, dünyanın en uzun gezetleme çarkıdır ve Londra’daki dördüncü en uzun yapıdır. Açık bir günde tüm yönlerde Windsor Kalesine kadar 40 km görebilirsiniz! Her gezi çarkın tek bir yavaş dönüşü ile yapılır ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

HYDE_PARK_1 

KALINACAK YERLER :

THE RITZ
OUEENSWAY HOTEL
ASTOR COURT HOTEL
THE QUEENS PARK HOTEL
SOFITEL SAINT JAMES PICCADILY CIRCUS
HYATT REGENCY LONDON - THE CHURCHILLINTERCONTINENTAL PARK LANE
THE BENTLEY KENSINGTON
MANDARIN ORIENTAL HYDE PARK
METROPOLITAN PARK LANE


 
LONDRA_YEMEK


NEREDE NE YENİR : Londra'da hayat oldukça pahalı olmakla beraber her bütçeye uygun yemek yerleri ve yiyecek bulmak mümkündür. Örneğin, STEAK HOUSES (ET LOKANTALARI), PANCAKE HOUSES, FAST FOOD YEMEK YERLERİ bunların arasındadır. Tabii, Uzakdoğu mutfağının bütün çeşitleri, Hint lokantaları, Türk lokantaları da bu şehirde geniş şekilde hizmet vermektedir.

Restoranlar => Dünya Başkentlerinden biri olarak sayılan Londra bu özelliğinden dolayı içinde birçok ulustan insanı barındırıyor. Londra’da İngiliz yemeği beklemek bazen sadece hayal olarak, bazen de gereksiz bir çaba olarak kalabilir. Bu dünya başkentinde enternasyonal mutfaklar her köşe başında karşınıza çıkacaktır. Çin, İtalyan, Amerikan, Meksika mutfaklarından Hint, Kore ve Japon mutfaklarına kadar geniş bir yelpaze.

NOBU: LONDRA da Japon Ziyafeti. Nobu, son dönem Londra’sında bazı lüks otellerin doğu mutfağı tarzını başarılı bir şekilde temsil eden bir Japon restoranıdır. Park Lane’deki Dorchester Otel ve Victoria!daki St. James Otel’in Inn Of Happiness adındaki Restoranı Nobu tarafından işletilmektedir. Ayrıca Londra’daki lüks otellerin dışında Nobu’nun 19 Park Lane’de kendi özel restoranı da bulunmaktadır. Nobu London: 19 Old Park Lane, W1Y 4LB. / The Sherlock Holmes, 10-11 Northumberland, Westminister,London / Porters English Restaurant, 16-17 Henrietta Street, London / The Pun-Jab Restaurant, 80 Neal Street Covent Garden, London / China House, 160 Piccadilly, London / Grano Restaurant, 162 Thames Road Chiswick, London / Putney Bridge, Embankment, London / Ciro’s Pizza Pomodro, Wandsworth Bridge, London / Ronak Restaurant, 317 Romford Road, Forest Gate, London / Village Tavern, 8 Plender Street, London / Lombard Street 1 Lombard Street, London E3

TÜRK LOKANTALARI => Efes, Great Titchfield Street / Efes2 Great Portland Street, Sarastro Covent Garden / Sofra Shepherd Market

HEATHROW_HAVALIMAN3

 

ULAŞIM : Londra’ya uçan uçaklar Heathrow, Gatwick ve Stansted Havaalanlarına inmektedir ve hava trafiği en yoğun olan Heathrow’dur. Bu alanlardan Londra’ya çeşitli şekillerde ulaşmanız mümkün;

Heathrow : Londra şehir merkezi Metro / 3.30 - 4.30 GBP (tek yön) (Terminal 1, 2 ve 3’ten) Piccadilly Hattı / Her 5 - 9 dakikada bir / Süre 40 dakika / (Terminal 4’ten) Piccadilly Hattı / Her 5 - 9 dakikada bir / Süre 45 dakika / Heathrow Express / 10 GBP (tek yön) - 20 GBP (gidiş - dönüş) /Her 15 dakikada bir / Süre 15 - 20 dakika / Otobüs / 1.20 - 1.50 GBP (tek yön) / N97 numaralı araç / Her 30 dakikada bir / Süre 1 saat / Taksi / 30 - 32 GBP / Süre 1 saat

DİKKAT YASAK : İngiltere’ye uyuşturucu ilaçlar, silah ve sağlığı ya da çevreyi tehdit edici ürünler (bazı bitkiler, et ürünleri ve hayvan ürünleri) sokulması yasaktır. Uyuşturucu kaçakçılığına karşı ülkede yüksek cezalar söz konusudur. Uyuşturucu kaçakçıları ülkeye seyahat eden turistleri kandırma eğiliminde olduğundan, tanımadığınız kişilerin çanta veya paketlerini yardım amaçlı dahi olsa gümrükten geçirmemeniz en doğrusudur. Ayrıca ülkeye evcil hayvan sokulması da olası hayvan hastalıklarından korunma amacıyla kesinlikle yasaktır. İstisnai olarak, özel seyahat lisansına sahip evcil kuşları, 35 günlük karantina süresi kabul edildiği takdirde ülkeye sokmak mümkündür. Avrupa Birliği ülkeleri dışından seyahat edenlerin gümrükten geçirebilecekleri ürünler için belli sınırlamalar söz konusudur. 200 adet sigara, 50 adet puro gibi ..

 

View My Stats