Download putty ssh for windows Cute FTP Pro download putty
logo-sm
En Güzel Videolar Bu Sitede : videosofturkey.com

tonban Bu alana reklam verebilirsiniz (Aylık 50 TL)Ek Sayfalar / Türkiye'de Çocuk
Yarı Yıl (Sömestr) Tatili

YARI_YIL_KARNE

Bookmark and Share

 

Okul dönemi boyunca aynı saatte yatıp, aynı saatte kalkan, düzenli ve tempolu bir çalışma içinde olan, hergün derslerine mutlaka çalışmak durumunda kalan öğrenciler için yarı yıl tatili çok büyük önem taşımaktadır..

Bir çeşit özgürlük gibidir onlar için bu tatil.

Arada bir soluklanmak, disiplinden  az da olsa uzaklaşmak fırsatıdır bu. Aileler içinde önemi  büyüktür. Çocuklar için gerçek anlamda dinlendirici, rahatlatıcı ve motivasyonla ikinci döneme başlamalarını sağlamak ailelerin elindedir.

Bu sayfada bu kısa dönemi çocuklarımız için en iyi ne şekilde değerlendirebileceğiniz konusunda fikirleri paylaşıyoruz sizlerle.

SÖMESTR TATİLİ NASIL GEÇMELİ : İlk dönem sürecinde derslerinde başarılı olsunlar ya da olmasınlar, her çocuk bu yoğun tempodan uzaklaşmak isteyecektir. Bu dönemde onları sorumluluklarından az da olsa uzaklaştırmak, görevlerini hafifletmek  şarttır. Bu demek değildir ki, tamamen başıboş bırakmalı.

Okulda geçirdiği tüm zamanlarda bir şeyler öğrenmesi beklenmekte ve öğrenip öğrenilmediği de test edilmektedir. Ayrıca evde de ailenin kontrolü ve uyarısı söz konusu olmaktadır. Doğal olarak her çocuk böyle bir yoğunluğun ardından tatile ihtiyaç duyar. Tatil sürecinde ailelerin dikkatli olmaları gerekmektedir. Özellikle ders başarısızlığı olan ya da ödev yapmakta, ders çalışmakta zorlanan çocuklar aileleri tarafından tatil boyunca daha fazla baskı altında tutulabilmektedirler. Oysa bu çocukların da tatile ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Tatil boyunca çocuklara keyif alacakları, ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda aktiviteler sağlanmalıdır. Özellikle okul döneminde yeterince çocuklarıyla ilgilenemeyen, onlarla oyun oynayamayan, birlikte keyifli vakit geçiremeyen anne babalar için tatil dönemi bir fırsattır. Bu dönemde mümkün olduğunca çocukla bir arada olmak, birlikte oyunlar oynamak, onu dinlemek, duygu ve düşüncelerini öğrenmeye çalışmak ve kendi duygu-düşüncelerinizi onunla paylaşmak yararlı olacaktır. Eğer çocuğun derslerle ilgili sorunları varsa bunu vurgulamak ve eleştirmek yerine bir süre için onun bu sıkıntıdan uzaklaşmasını sağlayacak şekilde ve anne-baba çocuk ilişkisinin kalitesini artırmaya dönük olarak birlikte zaman geçirmeye çalışmak gerekmektedir.
 


Sömestre  bazı çocuklar için öğrenilmemiş ve anlaşılamamış konuların pekiştirilmesi için de bir fırsat olabilir. Ama bu sağlanırken de tüm günü dersle doldurmak yerine günün belli saatlerini çocuğa destek vererek, sıkmadan ve hırpalamadan eksiklerini tamamlamaya yönelik olarak kullanmak gerekmektedir. Özellikle okuma-yazmayı yeni öğrenmiş ya da henüz tam çözememiş olan birinci sınıf çocukların için günün bir kısmında düzenli okuma ve yazma yaptırmak önemlidir. Bu hem arkadaşlarıyla aralarındaki açığı kapamak konusunda yardımcı olacaktır hem de yeni döneme hazırlıklı başlamasını sağlayacaktır. Yine buradaki temel prensip çocuğu sıkmadan, keyifli ve eğlenceli bir şekilde çalıştırmaktır. Birlikte kitap alışverişi yapmak, çocuk dergileri almak ve böylece okumaya heveslendirmek etkili olabilir. Çocuğa tatil programı hazırlarken onun da desteğini ve onayını almak önemlidir. Örneğin günde bir saat çalışmasını hedefliyorsak bu bir saatin günün hangi saatinde olacağı konusunda çocuğun da fikrini almak uygun olacaktır. Ve program yapılırken sadece çalışma zamanının vurgulanması değil, bunun yanı sıra onun oyun ve eğlenceli aktiviteler içinde de olmasına önem vermek ve onunla birlikte geçireceğiniz zamanların da bu program içinde bulunmasına dikkat edilmelidir.

TATİLDE ÖDEV VERİLMELİ Mİ ? : Tatil için ödev vermek bu zamanın da yeni bir öğrenme zamanı olarak kullanılması anlamına gelecektir ki bu tatilin amacına ters düşmektedir. Bazı durumlarda ise çocukların bazı konuları tekrar etmeleri gerekli olmaktadır. Bu çocuklar için pekiştirme mahiyetinde günün bir saatini geçmeyecek şekilde tekrar yaptırılabilir. Sınıf öğretmeniyle bilgi alışverişinde bulunarak çocuğun eksiklerini ve yetersiz olduğu konuları saptamak ve bu konuları çocuk için eğlenceli hale getirerek, görsel malzemelerle zenginleştirerek bu açığını kapamasına yardımcı olacak bir çalışma programı hazırlanabilir. Burada da çocukla ilişkisi daha iyi olan birinin ona destek vermesi önemlidir. Kızgın bir şekilde çalıştırılan ve sürekli yapamadıkları, öğrenemedikleri konular hatırlatılan çocuklar böyle bir çalışma zamanından hiçbir verim alamadıkları gibi kendilerini çalıştıran kişiye de öfkelenmektedirler. Bu da o kişiyle ilişkilerinin bozulması anlamına gelecektir.  Oysa tatilin bir amacı da anne-baba ile ilişkilerin yeniden düzenlenmesi, anne-baba-çocuk iletişiminin kalitesinin artırılmasıdır.

Bazı aileler çocukların okul döneminde çok sıkıldığını ve yorulduğunu düşünerek tatil zamanlarında çocukları tamamen serbest bırakmaktadırlar. Bu da hiç müdahale etmeden çocuğun tüm tatil boyunca istediği gibi davranmasına izin vermek anlamına gelmektedir. Bazı çocuklar günlerini kendi başlarına planlayabilmekte, okumaya, eğlenceye, oyuna, arkadaşlarıyla olmaya zaman ayırabilmektedirler. Ama genellikle çocuklar kendi başlarına tüm günü kendileri için hem keyifli hem de verimli geçirebilecekleri şekilde planlamada yetersiz kalabilmektedirler. Örneğin bazı çocuklar tüm gün televizyon seyretmeyi veya kendi başlarına bilgisayar oyunu oynamayı tercih edebilmektedirler. Arkadaş ilişkilerinde problem yaşayıp ya da içedönük olan çocuklar daha çok evde zaman geçirmeyi tercih edebilmektedirler. Oysa böyle bir çocuğun tatilde daha fazla sosyal aktivite içinde olması gerekmektedir ve televizyon-bilgisayar gibi bireysel aktivitelere yönelmesi onun içekapanıklığını artıran bir faktör olabilmektedir. Böyle çocukların anne-babalarıyla ya da diğer aile bireyleriyle interaktif, duygularını ve düşüncelerini ifade etmeye yönelik oyunlar oynaması daha faydalı olacaktır.
 
Okul döneminde düzenli uyumaya ve uyanmaya alıştırılan çocukların tatil döneminde çok geç saatlere kadar oturmaları da sakıncalı olabilmektedir. Okul zamanına göre biraz daha fazla oturmasına izin verilebilir ancak uyku düzeni tamamen bozulursa –örneğin gece 12 ya da 1’e kadar uyumamasına izin verilirse- okul açıldığında yeni uyku düzenine uyum sağlamakta ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Vücudun yeni uyku düzenine uyum sağlaması biraz zaman alacağından, özellikle ilk haftalarda çocukların derse katılımını, dikkatlerini ve motivasyonlarını olumsuz etkileyebilmektedir.

ÖĞRETMENLER VE AİLENİN SORUMLULUĞU

ÖGRETMENLER ÇOCUKLARI NASIL YÖNLENDİRMELİ Download PuTTY : Çocukların  akademik ve psikolojik gelişimlerini en yakından takip edebilecek kişiler öğretmenlerdir. Bu nedenle hangi çocuğun nasıl bir desteğe ve programa ihtiyaç duyduğunu da bilirler. Burada öğretmenin dikkat etmesi gereken konu çocukların var olan eksikliklerinin nasıl tamamlanacağını kestirmektir.

Bazı durumlarda çocuğun eksiğini aileye bildirmek çocuk üzerindeki baskıyı çok artırmakta ve çocuğun tatilden yararlanamamasına neden olmaktadır. Bu nedenle ailenin yapısı ve çocuğun özellikleri göz önünde bulundurularak her çocuk için tatilde bireyselleştirilmiş bir program önerilmesi gerekmektedir.

Tatil için verilecek ödevler çocukların yeni bilgi öğrenmesini hedeflememeli, bunun yerine öğrendiği bilgiyi pekiştirici nitelikte olmalıdır. Ödev miktarı çocuğun gün içinde başka aktivitelere katılmasını engelleyecek yoğunlukta olmamalıdır. Ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerinin önemini vurgulamaları, ders başarısını etkileyen faktörlerden birinin de aile-çocuk iletişimi olduğunu ailelere hatırlatmalıdırlar.

Çocukların farklı ilgi ve yetenekleri olduğunun bilinciyle onları kendi ilgi duydukları ve becerilerinin olduğu alanda araştırmaya ve öğrenmeye teşvik etmelidirler. Tüm sınıfa ortak bir ödev vermek yerine örneğin hayvanlara meraklı olan bir çocuğun hayvanlarla ilgili araştırma yapmasını ve bu konuda dergilerden, gazetelerden yazılar kesip getirmesini, seyrettiği belgeseller hakkında sınıfa bilgi getirmesini istemek bu çocuk için iyi ve yararlı bir tatil ödevi olacaktır.

Bazı çocukların ödev yapmakla ilgili hep sıkıntıları olduğu bilinmektedir. Henüz bu sorumluluğu tam olarak geliştirememişlerdir. Putty Ftp DownloadBöyle çocuklara daha fazla ödev vermek yerine ödev miktarını azaltmak ve yine ilgisini çeken bir konuda araştırma yapmasını istemek yerinde olacaktır. Yapmadığı ödevleri vurgulamak yerine de yaptığı ödev miktarı için onu ödüllendirmek yeniden ödev yapmak konusunda onu isteklendirecektir.
 
AİLELER SÖMESTRDE NELERE DİKKAT ETMELİ
VELI_COCUKTatilde, öğrenilen konuların genel bir tekrarı yapılmalı, yeni bir konu öğretilmemelidir. Tatilde çocuk kesinlikle başıboş bırakılıp, her ne isterse yapmasına izin verilmemelidir. Programsız bir şekilde bırakıldığında görülmektedir ki çocuklar tüm günlerini televizyon seyrederek, yada bilgisayar oynayarak geçirmektedirler. Bu da kendi içine dönük ve plansız yaşayan çocukları meydana çıkarmaktadır. Oysa çocuk tatilde daha fazla sosyal aktivite içinde olmalıdır. Arkadaşlarıyla vakit geçirme, spor gibi bedensel aktivite gerektiren faaliyetlere de mutlaka yapılan programda yer verilmelidir.

Okul döneminde düzenli uyumaya ve uyanmaya alıştırılan çocuklar tatil döneminde çok geç saatlere kadar oturmamalıdır. Uyku düzeninin bozulmasına izin verilmemelidir. Tatilde de evde çocuklara bazı sorumluluklar verilmelidir. Evde sorumlulukları olan çocuklar okuldaki kurallara uymakta ve ödevlerini yerine getirmekte daha az zorlanmaktadırlar. Tatil hem dinlenme, hem de öğrenme ortamının olacağı bir düzen içinde planlanmalı ve uygulanmalıdır.

Bu kısa tatilin öncelikle çocuğunuzla keyifli zaman geçirmek için bir fırsat olduğunu unutmamalısınız. Onun okul başarısında etkili faktörlerin başında anne-babasıyla kurduğu yakın, sıcak ve olumlu bir iletişim tarzı yer almaktadır. Bu nedenle çocuğunuzun tatil zamanını sizinle bol iletişim içinde geçirmesine özen göstermelisiniz.
Çocuğunuzun okul başarısızlığı varsa tatilde daha az eleştirici olmalı, bunun yerine yeni okul döneminde onun daha çok çaba sarf edeceğine ve böylece istediği başarıyı elde edeceğine inandığınızı söyleyerek onu motive etmelisiniz.
Eğer çocuğunuz birinci sınıfa gidiyorsa, okuma ve yazmaya heveslendirmek ve bu becerilerini günlük hayatta da kullanarak okuma-yazmanın keyfini fark etmesini sağlamak için destek vermelisiniz. Örneğin günlük gazetelerin başlığını ona okutabilir veya mağazaların vitrinlerindeki yazıları okumasını isteyebilirsiniz. Ayrıca onunla birlikte hikayeler okumak okumaya heveslendirebilir. Okumayı gülük hayatta kullanan çocuk tatil sonrasında sınıfta okuma-yazma çalışmalarında daha hevesli olacaktır.


SOMESTR_ODEV
TATİL VE ÇOCUĞUNUZUN BEDEN SAĞLIĞI


Yarı yıl boyunca derslerden  başını kaldıramayan çocuğunuzu sömestr tatilinde güçlendirmeniz gerekir. İşte bunun için si,ze sağlığı için yapabileceğiniz önerilerimiz:

Çocuğunuz uyusun, bol su içsin, probiyotikli yoğurt yesin, kendine kefirle ve ekinezya ile kür uygulasın..

Okula yeni başlayan çocukların büyük bir kısmı ilk kez sosyalleşiyor. Bu nedenle hastalıklarla da yoğun şekilde ilk kez bir araya geliyorlar. 6-7 yaş grubu çocuklarda, üst solunum yolu enfeksiyonlarına daha sık rastlanıyor.

Çocukları yılda bir kez genel sağlık muayenesinden geçirmek gereklidir. Bunun içinde en uygun elverişli zaman sömestre tatilidir. Kan ve enfeksiyon hastalıkları için kan sayımı; böbrek fonksiyonlarını görmek için üre, kreatinin, tam idrar tahlili ve kültürü; vücut demir depolarını tespit için tam kan sayımı ve kan demir düzeyi; karaciğer fonksiyonları için ise karaciğer fonksiyon testleri yaptırılabilir.. Özellikle ailede şeker hastalığı ve kalp hastalığı risk faktörleri de varsa çocuğunuzun açlık kan şekeri, kolesterol ve kan yağ düzeyleri, kan kalsiyumu, magnezyum, sodyum ve potasyum seviyelerini kontrol ettirmek önemlidir. Gerek testleri yaptırmaya zaman ayırmak, gerekse değerlendirebilmek için en doğru dönem çocukların da tatilde olduğu, derslerinden geri kalmayacakları bu dönemdir.

Çocuğunuzun daha sağlıklı bir şekilde ikinci döneme başlaması için sağlık kontrollerini mutlaka yaptırın.

TATİL SEÇENEKLERİ / AKTİVİTE MERKEZLERİ


Yeterli imkanınız varsa hiç olmazsa tatilin bir haftasını  belki de  dışarıda değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz çocuklarınızla birlikte, dağda bembeyaz karlarda keyif yapabilir, dilerseniz kış ortasında baharı yaşayabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte sinemaya gidebilirsiniz. Buz pistlerinde birlikte zaman geçirebilir, çocuğunuzun keyif almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için işte size birkaç öneri.

ETI_COCUK_TIYATROTİYATROLAR : Ayrıca çocuk tiyatroları da diğer tatil seçenekleri arasında. İşte size birkaç tiyatro oyunu seçenekleri:

AROMA, tatil hediyesi olarak çocukları tiyatroyla buluşturuyor. Aroma, sömestr tatili süresince, “Çizmeli Kedi” Müzikli Danslı Çocuk Oyununa sponsor oldu. Bu kapsamda, tatil boyunca oyunu görmek isteyen tüm çocuklara, oyunun biletleri ücretsiz olarak dağıtılacak.

ETİ FİRMASININ' nın kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında çocukları tiyatroyla buluşturarak hayal dünyalarını genişletmek ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 7 yıl önce hayata geçirdiği “ETİ Çocuk Tiyatrosu”, sömestre tatilini de kapsayan 26 Ocak – 24 Şubat 2008 tarihleri arasında, pazartesi hariç her gün Doğuş Üniversitesi Kültür Merkezi’nde 12:00 ve 14:00 saatlerinde günde iki seans olarak sahnelenecek. WEB : http://www.etietieti.com

Ücretsiz Tiyatro Bileti İçin : Doğuş Üniversitesi Kültür Merkezi – Kadıköy, İstanbul Gişe Tel No: (0216) 327 96 32

DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI : Doğuş Grubu'nun sosyal sorumluluk platformu olan Doğuş Çocuk bünyesinde kurulan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, DOGUS_COCUK_ORKESTRASI2007 konserlerine Mersin ve Adana'da başlıyor. Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik konserlerin ilki 2 Şubat'ta Mersin'de, ikincisi ise 3 Şubat'ta Adana'da. Orkestra, Türk çocuklarının senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel sanat müziğini ülkemizde yaygınlaştırmayı, klasik müzik alanında yeni sanatçılar yetişmesine destek vermeyi ve Türk çocuklarının sanatsal birikimini yurtiçi ve yurtdışında tanıtmayı amaçlıyor.
T: 0212 217 29 99. WEB : http://www.doguscocuk.com.tr/dcso/
http://www.tiyatromie.com/
http://www.pinar.com.tr/

http://www.parkorman.com.tr/

OYUN MERKEZLERİ VE SPOR OKULLARI

LEGO DÜNYASI : Akmerkez'de, geleneksel olarak her sene sömestr döneminde yapılan aktiviteler bu sene Lego'larla bambaşka bir boyuta taşınacak.

SKI SAMBA :
Türkiye'deki ilk özel çocuk kayak kampı Ski Samba ve Doğuş Çocuk Kulübü çocuklar için kamp düzenleniyor. 7-14 yaş arasındaki çocuklar için konaklama, yeme içme ve kayak derslerini içeren programlara en fazla 10 çocuk kabul ediliyor. Çocuklar, kamp bitiminde tüm dünyada geçerli olan ve kayak seviyesini belirten bir bröve alıyor. T: 0216 449 95 60

GELECEĞİN YILDIZLARI : Çocukların sporla dolu keyifli bir kış tatili geçirmeleri amacıyla düzenlenen Geleceğin Yıldızları Sömestr Kayak Kampı 4-11 Şubat tarihleri arasında Uludağ'da düzenleniyor. 8-16 yaş grubunun katılabileceği kampta yeni başlayanlardan yarışmacı düzeyine kadar on farklı eğitim grubu bulunuyor. Kayak malzemeleri ve tüm iniş çıkışlar organizasyon tarafından karşılanıyor. T: 0216 345 81 00. WEB : http://www.geleceginyildizlari.com/

MİNİCLUB OYUN ATÖLYESİ : MiniClub Oyun Atölyesi, 5-7 yaş arasındaki çocuklar için farklı ve eğlenceli bir İngilizce lisan atölyesi düzenliyor. Programa katılan çocuklar haftada üç gün cooking, art & craft, sing a song, story time başlıklı oyunlu eğitimlerde İngilizce kelime bilgilerini ve konuşma yeteneklerini geliştirecek. T: 0212 219 82 54.

SMARTKIDS : Smartkids, çocukların şehirleri keşfedecekleri bir program hazırladı. Legodan şehirler kurup, insan hayatını kolaylaştıran ve çevreye zarar vermeyen binalar inşa edecekler, farklı kültürlerin şehirlerini, mimari yapılarını inceleyerek hem öğrenecek hem de eğlenecekler. T: 0212 280 19 70.
WEB : http://www.smartkids.com.tr/PLAY CAFE : Maslak Atlı Spor Kulübü içerisinde yer alan Play Cafe'de tatil boyunca İngilizce sanat aktiviteleri var. Sadece İngilizce konuşuluyor ve İngilizce hikayeler anlatılarak keyifli bir ortamda sanat ve lisan eğitimi bir arada veriliyor. Yaş grupları 4-5 yaş, 6-8 yaş ve üzeri olarak ayrılıyor. Öğrenci sayısı ise en az 3, en fazla 8 çocukla sınırlı. T: 0212 286 47 30.

MÜZELER =>
RAHMİ KOÇ MÜZESİ : Özellikle erkek çocuklar için cennet sayılabilecek bu müzeye kızların da kayıtsız kaldığını söyleyemeyiz. Rahmi Koç Müzesi koleksiyonunun temelini gerçek eserler ve bunların modelleri ile bilimsel ve mekanik objelerden oluşuyor. Aralarında çeşitli kara ve deniz araçlarında ve sanayide kullanılmış olan buhar makineleri, buhar ile çalışan tramvay, 1700'lü yıllardan 1900'lü yıllara kadar yapılmış çeşitli saat ve saat mekanizmaları, 13. yüzyıl İslam astronomi bilginleri tarafından kullanılan astronomi araçları, 20. yüzyıl başlarında kullanılmış çeşitli otomobil markalarının modelleri, lokomotif ve oyuncaklar bulunuyor. Müzenin öğrenciler için Müzebüs adını verdiği gezici bir müze projesi de var.T: 0212 297 66 39.

SABANCI MÜZESİ : Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Cengiz Han ve Mirasçıları Moğol İmparatorluğu isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide Avrupa'nın ve Moğolistan ile Türkiye'nin başlıca müzelerinden derlenen ve bazıları ilk kez gösterime sunulan 600 eser yer alıyor. Sergi kapsamında çocuklar için konferanslar, atölye çalışmaları, eğitim programları ve galeri sohbetleri de düzenleniyor.T: 0212 227 22 00.

İSTANBUL MODERN : İstanbul Modern, 4-12 yaş arasındaki çocuklar için özel bir sergi programı uyguluyor. Hafta sonu müzeye aileleriyle birlikte gelen çocuklar Eğitim Odası'nda aile programlarına katılabiliyor. Programda tüm sergi mekánları eğitmenler ile geziliyor. T: 0212 334 73 00.

DISNEYLAND =>
Bütün çocukların rüyası olan bu harikalar merkezi Paris'de bulunmakta. Sömetsrde çeşitli tur şirketleri kanalıyla da ekonomik seyahatler yapabilirsiniz buraya
http://www.estamostravel.com/paris_turu_somestre_1.html

UZAY_KAMPIUZAY KAMPI : Uzay Kampı Türkiye'nin amacı, 7-15 yaş arasındaki öğrencilerin bilim ve teknoloji konularına ilgilerini çekerek onları motive etmek. Öğrenciler, NASA tarafından hazırlanan eğitim simülatörlerini kullanıyor ve teleskop ile Ayı, yıldızları, gezegenleri ve güneşi gözlemliyor. Sömestr programında, Yıldızlar ve Gezegenler Macerası ve Aile-Çocuk Programı gibi farklı projeler de var. T: 0232 252 35 00.
WEB : http://www.spacecampturkey.com/

KAYAK MERKEZLERİ

TATIL_BOROVITZ_COCUK BOROVETS
Bulgaristan'ın güney batısında bulunan , Borovets Kayak merkezi dünya merkezleri arasında popülaritesini her zaman korumaktadır. 1323m. yükseklikte bulunan kayak merkezi her sene binlerce turisti ağırlamaktadır  


ZELL AM SEE : 
deniz seviyesinden 750metre yüksekliktedir. En yüksek kayak çıkış noktası 1965, en düşük iniş noktası ise 750metredir.

ST MORITZ : Avrupa nın en sosyetik kayak merkezidir. St. Moritz, İsviçre’nin İtalyan sınırına yakın bölgede bulunmaktadır. Dünyanın en eski kayak merkezidir.

INNSBRUCK : Alplerin en ünlü kayak merkezlerin dendir. Kayak pistleri kırmızı,
mavi ve siyah  kategorilerde toplam 130 km . uzunluğunda olup,
toplam 58 adet teleferik, teleski ve telesiyej mevcuttur.


View My Stats

DİKKAT : YUKARIDAKİ BİLGİLER YALNIZCA İNTERNET ORTAMINDAN DERLEDİĞİMİZ HUSUSLARDIR. BU BİLGİLERİN KULLANIMINDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK OLAN HERHANGİ VE HER TÜRLÜ MADDİ VEYA MANEVİ ZARARLARDAN ÖTÜRÜ VIDEOSOFTURKEY SITESI' NE RÜCU EDİLEMEZ VEYA HİÇBİR SORUMLULUK VE MESULİYET YÜKLENEMEZ. BU NEDENLE HERHANGİ BİR HAK VEYA TAZMİNAT TALEP EDİLEMEZ